Antalya
19.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Cam Piramit'te renkli festival
Cam Piramit'te renkli festival

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek hobi festivali 'Hobifest 2022' başladı. Cam Piramit alanında düzenlenen festival bu yıl da yoğun ilgi gördü.

 

Hobi ve macera tutkunlarını iki gün boyunca bir araya getirecek olan Türkiye'nin ilk ve tek hobi festivali 'HobiFest 2022' renkli görüntülere ve anlara sahne oluyor. İki gün sürecek festivalin ilk gününde Cam Piramit alanını dolduran binlerce Antalyalı keyifli saatler yaşadı. Amatör ve profesyonel hobi tutkunları, festivalde yer alan yerel ve ulusal 70'e yakın hobi kulübünün açtığı standları gezdi.

KLASİK OTOMOBİLLERE İLGİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin en ilgi çeken yeri her zaman olduğu gibi klasik otomobillerin sergilendiği alan oldu. Eski model arabaları ilgiyle izleyen ve dikkatle inceleyen ziyaretçiler bol bol fotoğraf çektirdi. Cam Piramit içerisinde kurulan standlarda ise ilgi duydukları hobileri daha da geliştirmek için yetkililerden bilgi alma imkanı bulan Antalyalılar, birçok farklı alanda faaliyet gösteren hobi kulüpleriyle ilgili de bilgi sahibi oldu.

JANDARMA KÖPEKLERİ İLE GÖSTERİ

Cam Piramit'in dışında ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası'nın verdiği konser festivale renk kattı. Jandarma Arama Kurtarma köpekleri gösterisi ise beğeniyle izlendi. Kendilerine verilen komutları başarıyla yerine getiren jandarma köpekleri festivali ziyaret edenlerin ilgi odağı oldu. Çocuklar gösteri sonrası jandarma köpeklerini sevme ve fotoğraf çektirme şansı buldu. Kangoo Jumps adı verilen zıplayan ayakkabılar ile yapılan dans gösterisi de ilgiyle izlendi

BAŞKAN BÖCEK ZİYARET ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cam Piramit’te katılımcılar ve ziyaretçiler ile buluştu. HobiFest'in Antalya halkı tarafından çok sevildiğini söyleyen Başkan Böcek, "Antalya’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden kulüp, dernek, vakıf ve sivil toplum örgütlerinin katımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz her yıl merakla beklenir hale geldi. HobiFest Antalya’mızın sosyal ve kültürel hayatına ayrı bir renk kattı. Festivalimizde her yaştan vatandaşımız kendine uygun bir etkinlik bulabiliyor. HobiFest'e katkı koyan bütün katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. HobiFest’i el birliğiyle büyütüyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: