Antalya
15.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Manavgat'ta Gençlik Meclisi kuruldu
Manavgat'ta Gençlik Meclisi kuruldu

Manavgat Belediyesi, “Gençlik Meclisi” projesini hayata geçirdi. Meclis başkanlığına 15 geçerli oyun 9’unu alan Celal Görgeç seçildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, katılımcı demokrasi anlayışını gençlere aktarmak, kentte çoğulcu yönetimi hayata geçirmek ve gençleri geleceğin Manavgat’ına hazırlamak amacıyla belediye bünyesinde “Gençlik Meclisi ni kurdu. 15-30 yaş aralığındaki  gençler, ilk olarak başkanlık, ve komisyon kurullarını oluşturmak amacıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

İLK BAŞKAN GÖRGEÇ OLDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Şükrü Kayapınar’ın divan başkanlığında gerçekleşen seçimlerde, 15 geçerli oyun 9’unu alan Celal Görgeç, Manavgat Belediyesi’nin ilk Gençlik Meclisi Başkanı oldu. Kayapınar, sorumluluk sahibi ve bilinçli bir nesle görev ve sorumluluk veren Sözen’e teşekkür etti. Görgeç ise Başkan Şükrü Sözen’in Manavgat gençliğine her zaman pozitif yaklaştığını, kendilerini önemsediğini, hizmet ve projelerinde fikir alışverişinde bulunduğunu belirtti.

GENÇLER VAZGEÇİLMEZ UNSURUMUZ

Gençlerin her zaman yanında olacaklarını belirten Başkan Sözen, “Sizlerle beraber olabilmek, proje üretebilmek, sohbet edebilmek, benim için her zaman önemli oldu. Bu görevler zor görevlerdir. Manavgat gibi hızlı büyüyen bir kentte görev almak son derece zor. Kendinizi genç hissetmediğiniz ve sizin gibi gençlerin gözüyle kentinize bakamadığınız takdirde bu görevleri taşımak kolay olmuyor. Siyaset gözetmeksizin, kentimize, halkımıza ve tüm gençlerimize beraber proje üreteceğiz. Geleceğin Manavgat’ını sizler kuracaksınız. Bizlere ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: