Antalya
13.09.2022
A
GÜNDEM , EĞİTİM
Yeni eğitim yılı başladı
Yeni eğitim yılı başladı

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 2022- 2023 eğitim ve öğrenim yılının başlaması sebebiyle Özpınarlar Fahrettin Sert İlkokulu'nda düzenlenen programda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek ilk ders zilini çaldı.

Vali Ersin Yazıcı, 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılının startını, Gürsü mahallesinde iş insanı Fahrettin Sert tarafından yaptırılan Özpınarlar Fahrettin Sert İlkokulu'nda verdi. Eğitim öğrenim yılının açılışının yanı sıra okulun açılışını da gerçekleştiren Vali Yazıcı'ya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de eşlik etti.

GÖNLÜ GÜZEL İNSANLAR

Açılışta bir konuşma yapan Yazıcı, “Okulu yaptıran Özpınarlar ailesine teşekkür ediyorum. Bu sadece bir para işi değil, bu ülkede parası olan çok insan var. Fakat gönlü güzel olmayanlar bu hayrı başaramıyor. Ben devletim adına Antalya’m adına bu teşekkürü sunmak istiyorum. Benim vali olarak 485 bin öğrencimden bir tek isteğim var. Kitap okumak her şeyin başıdır. Mutlak suretle ama mutlaka günde bir miktarda olsa az ya da çok kitap okumaya zaman ayırın" dedi.

ÇOCUKLAR SİZE EMANET

Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Vali Yazıcı, "Buradan 35 bin öğretmenime seslenmek istiyorum. Bu şehirde 2 milyon 619 bin kişi yaşıyor. Bu rakamın içinde yaşayan en kıymetlilerini ise 485 bin çocuğumuz oluşturuyor ve onlar size emanettir. Uğruna can verilecek bu kıymetlilerimizi size emanet ediyoruz. Türk öğretmeninin emanete nasıl sahip çıktığını biliyorum. Bu şehrin en kıymetli insanları en kıymetli canlıları size emanettir. Gereğini yapacağınıza inanıyorum" diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından okulun açılış kurdelesini kesen ve Özpınarlar ailesine teşekkür plaketi veren Vali Yazıcı, ilk ders zilini çalıp sınıfları dolaştı. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: