Antalya
Yayın Tarihi : 12.09.202201:36
Güncelleme Tarihi : 11.09.202220:37
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Muratpaşa'ya yeni kardeş
Muratpaşa'ya yeni kardeş

Muratpaşa Belediyesi ve Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ın Prag 6 Belediyesi kardeş şehir oldu. Belediye başkanları Ümit Uysal ve Ondrej Kolar arasında protokol Prag 6 belediye binasında düzenlenen törenle imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış da törende yer aldı.

 

Başkan Uysal, Prag 6 ve Muratpaşa’nın birçok açıdan benzerolduğunu söyledi. Prag 6’nın “Avrupa’nın kalbi” olarak anılan Prag’ın en büyük belediyelerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Uysal, iki belediyenin Ekim 2015’te kardeş şehir iyi niyet bildirgesiniMuratpaşa’da imzaladığını hatırlattı. Uysal, takip eden yıllarda ikili ilişkilerin güçlenerek geliştiğini söyledi.

HEDİYELER KALEİÇİ’Nİ ANLATIYOR

Başkan Uysal, törendeBelediye Başkanı Kolar ve Meclis Üyeleri MarianHosek ve Eva Smutna’yaKaleiçi’nin anıtsal yapılarından tarihi Üç Kapılar’ın farklı formlarda yapılmış hediyeliklerini takdim etti. Heyet, imza törenin ardından 2. Dünya Savaşı sırasında Prag’da katledilen çocukların anısına yapılan Lidice Anıtı’nı da ziyaret etti.

PROTOKOLÜN KAPSAMI

İmzalanan kardeş şehir protokolü, kültürel mirasın geliştirilmesi ve korunması, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda temel belediyecilik hizmetlerinde iyi uygulama örneklerinin paylaşılması ve ekonomi, çevre, ticaret, turizm, kültür, spor alanlarında işbirliği ve deneyim paylaşımını kapsıyor.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: