Antalya
09.09.2022
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
KETAV Phaselis Festivali başlıyor
KETAV Phaselis  Festivali başlıyor

PANDEMİ nedeniyle 2 yıl ara verilerek dijital olarak gerçekleştirilen Phaselis Festivali'nin bu yıl 12'ncisi 19- 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

 Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından gerçekleştirilecek festival, Phaselis'in 2 bin yıllık tarihi atmosferinde sanatseverlerle buluşacak. Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam ile KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz'ın düzenlediği ortak basın toplantısıyla festival programı ve içerikleri basınla paylaşıldı.

FESTİVAL PROGRAMI

19 Eylül Pazartesi günü UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'ın açılış konserinde Mozart'ın bilinen eserler sunulacak. Festival ikinci konserinde ise 21 Eylül günü, Golden Horn Brass grubu sahne alacak. Golden Horn Brass dev bir orkestranın gücünü kendilerinde toplayarak son derece renkli, çeşitli, barok, klasik, caz, pop hatta halk ezgilerinin bulacağı bir repertuarı sahneleyecek. Etkinlikler 23 Eylül Cuma gününde de Sanat Deliorman ve Caz Biradeleri sahne alacak. 24 Eylül Cumartesi akşamı kapanış konserinde de Anadolu Aryalarını, Tevfik Rodos (Bas) ve Burcu Hancı (Soprano) solistliğinde, Cihat Aşkın'ın canlı performansıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: