Antalya
30.08.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
30 Ağustos mesajları
30 Ağustos mesajları

Antalya protokolü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı.  Antalya Valisi Ersin Yazıcı mesajında, “Milletimiz var oldukça kıyamete kadar da bu ruh ve bu inanç asla gölgelenmeyecektir. Bu topraklar ilelebet bizim kalacaktır” ifadelerine yer verirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, “100 yıl önce yakılan bu özgürlük ve bağımsızlık ateşi, asırlar boyu yanmaya devam edecektir” dedi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü dolayısıyla, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert mesaj yayımladı.

 

  VALİ ERSİN YAZICI: BU TOPRAKLAR İLELEBET BİZİM KALACAKTIR

  Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; 1071’in Ağustos’unda Sultan Alparslan’ın bize vatan kıldığı Anadolu’da, ilelebet var olacağımızın yedi düvele karşı bir kez daha ilanıdır. Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; ölürsem şehit, kalırsam gazi inancıyla gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyan ecdadımızın cesaret nişanıdır. Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; Gazi Mustafa Kemal’in “Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.” sözünün en güzel teminatıdır.   1000 yıl önce Sultan Alparslan komutasındaki milletimizin inancı, kararlılığı ve mücadele ruhu nasılsa 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde de aynıydı. Milletimiz var oldukça kıyamete kadar da bu ruh ve bu inanç asla gölgelenmeyecektir. Bu topraklar ilelebet bizim kalacaktır.   Şanlı zaferimizin 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Malazgirt’ten Dumlupınar’a canını hiçe sayarak bize bu vatanı emanet kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Devletimiz var olsun, Milletimiz sağ olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.”

 

MUHİTTİN BÖCEK: BAĞIMSIZLIK ATEŞİ, YANMAYA DEVAM EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yayımladığı 30 Ağustos mesajında, “Yüce Türk Milleti’nin gurur ve iftihar günü olan 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yılını büyük bir heyecanla kutluyoruz. Başta bu zaferi bizlere armağan eden, izinden asla ayrılmayacağımız Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum. Özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile dolu olan bu ruh ile kazanılan zafer, İstiklal mücadelemizi başarıya taşımış, vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtulmuştur. 100 yıl önce yakılan bu özgürlük ve bağımsızlık ateşi, asırlar boyu yanmaya devam edecektir. Birlik ve beraberliğinden vazgeçmeden, inanç ve kararlılıkla yürüdüğü sürece Türk Milleti’nin önünde geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da hiçbir engel duramayacaktır.   Tüm imkansızlıklara, tüm zorluklara rağmen yılmayan, canı pahasına vatan topraklarından vazgeçmeyen ve bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, tüm kurtuluş kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

ÜMİT UYSAL: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.   Başkan Uysal’ın mesajında şu ifadelere yer verdi:  “30 Ağustos 1922’de kazandığımız zafer, elimizde kalan son kara parçasında, Anadolu’da bize bir ülke kurma olanağı verdi. Demokratik esaslara dayalı, insan haklarına saygılı, refaha, muasır medeniyete ulaşmayı ve toplumu iyi, bağımsız, hür, onurlu yaşatmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi, aydınlanma önderlerimizi sevgiyle, saygıyla, rahmet ve hürmetle anıyoruz.”

 

 

SEMİH ESEN: KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞDUK

 

 KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, küllerinden yeniden doğacak bir ülkenin bağımsız, laik ve demokratik geleceğinin kıvılcımını da yakmıştır" dedi. Başkan Esen, 100 yıllık zafer için yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin şanlı tarihine baktığımızda, her bir karış toprağının vatan ve millet sevgisini her şeyin üzerinde tutan kahramanlarca kazanıldığını görüyoruz. Onlarca devletin işgal etmek için can attığı ülkemiz, birlik ve beraberlik içindeki yurttaşlarımızın ve kahraman askerlerimizin azimli mücadelesiyle kurtarılmış ve bu günlere gelinmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birlik ve azim ile elde edilen bu zafer ile ülkemizin müreffeh yarınlara olan umutları yeşermiş, yeşeren bu umutlar Cumhuriyetimizi de filizlendirmiştir. 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, küllerinden yeniden doğacak bir ülkenin bağımsız, laik ve demokratik geleceğinin kıvılcımını da yakmıştır.”

 

BAŞKAN YÜCEL ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

 

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, vatandaşların Zafer Bayramı'nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutladı. Başkan Yücel, "Türk milletinin gücünü dünyaya haykırdığı 30 Ağustos'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

HAKAN TÜTÜNCÜ: GURURLA VE SEVİNÇLE KUTLUYORUZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30 Ağustos mesajında, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan 30 Ağustos Büyük Zaferi’nin yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, yokluk içindeki bir milletin ordusuyla bütünleşerek tarih yazdığı ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan, 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan ve İzmir’de istilacı hainlerin denize dökülmelerini sağlayan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milletinin ilelebet Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşayacağı tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

DAVUT ÇETİN: EKONOMİDE DE BÜYÜK TAARRUZ BAŞLATMALIYIZ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ise mesajında, “Türk özel sektörü olarak bugün sanayiden turizme, tarımdan ticarete her alanda 30 Ağustos ruhu ile bayrağımızı dünyanın her köşesinde gururla dalgalandırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Bu nesle düşen güçlü temeller üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha ileri taşımaktır. 30 Ağustos’un 100’üncü yılında ekonomide de büyük taarruz başlatmalıyız. Büyük Taarruz müthiş bir planlama, sarsılmaz bir kararlılık ve fedakarlıkla başarılmıştır.  Türk girişimcisi olarak bu hedef doğrultusunda hep birlikte yürüyeceğiz.  Bu güven ve inançla milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

 

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR: ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın 30 Ağustos mesajında, “İş dünyası olarak Ata’mızın açtığı yolda yürüyor, ekonomik bağımsızlığımız için yılmadan, yorulmadan üretmeye devam ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızın 100’üncü yılı kutlu olsun. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

 

ANTGİAD BAŞKANI OSMAN SERT: ATATÜRK’ÜN YOLUNDA YÜRÜYORUZ

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, “Genç iş insanları olarak geçmişte alınan bu zafer ile bize bırakılan büyük mirası daha da ileri götürmek için her zaman çalışmaktan, değer katmaktan ve üretmekten gurur duyuyoruz. ANTGİAD olarak Atatürk’ün gösterdiği ve öğütlediği yoldan vazgeçmeden yürümekteyiz. Ulu Önder’in söylediği ‘Ordularımızın kazandığı zafer, sizin ve sizin ordularınızın zaferi için yalnız zemin hazırladı. Gerçek zaferi siz kazanacak ve devam edeceksiniz.’ Bizler de bu sözlerden yola çıkarak Türkiye Cumhuriyeti için geçmişten gelen zaferlerin emanetçisi olarak çalışmaya, değer katmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

AKINCI: ZAFERİN 100. YILI KUTLU OLSUN

 

ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı, “Hürriyet ve bağımsızlığımızın 100. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılına ilişkin kutlama mesajı yayımladı. İstiklal mücadelesinin en önemli mihenk taşı olan 30 Ağustos Zaferini kutladığını kaydetti. Başkan Akıncı, “Zaferin 100. yılında Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, en zor şartlarda Türk milletinin yeniden dirilişinin, geleceğine sahip çıkışının bir destanıdır" dedi. Türk tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos zaferinin 100. yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Akıncı, “İstiklal harbini taçlandıran 30 Ağustos zaferiyle sonuçlanan bu destan geleceğimize taşıyacağımız en önemli mirasımızdır" diye konuştu. Haber merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: