Antalya
25.08.2022
A
SPOR
‘Kral’ yorumlar
‘Kral’ yorumlar

Trabzonspor’u 5-2 yenen Antalyaspor’a övgüler yağdıran Avrupa gol kralı Tanju Çolak, “Galatasaray tesadüfen galip gelmişti. Trabzonspor’a patlayan Antalyaspor’u bundan sonra kimse kolay yenemez. Bu takım ligde ilk 3-4 için oynar” dedi

 

Antalyaspor’un Trabzonspor karşısında elde ettiği 5-2’lik galibiyetin yankıları sürüyor. Spor adamları ve yorumcular, maçın üzerinden günler geçmesine rağmen kırmızı-beyazlı takımdan övgüyle bahsetmeye devam ediyor. Türk futbolunun efsane isimlerinden Tanju Çolak da, kendisine ait kanalda yaptığı yorumlarda Antalyaspor’un Trabzonspor karşısında aldığı 5-2’lik galibiyet ve oynadığı futbolu kendi bakış açısıyla değerlendirdi.

GALATASARAY ŞANS ESERİ YENDİ

Kariyerinde Türkiye ve Avrupa gol krallığı unvanları bulunan efsane golcü Tanju Çolak, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın Antalyaspor’u küçümsediğini ve ilerleyen dakikalarda bu hatasından dönmeye çalıştığını iddia etti. Ligin ilk maçında Galatasaray’ın, Antalyaspor’u son dakika golüyle tesadüfen ve şans eseri yendiğine dikkat çeken Çolak, “Çünkü Antalyaspor çok kollektif oynuyor ve futbolcular saha içinde çok iyi anlaşıyor. Antalyaspor bir yerde patlayacaktı ve bu patlamayı Trabzonspor’a karşı yaptı. Dikine oynayıp kaliteli oyuncularla sonuca gidiyorlar. Bundan sonra Antalyaspor’a Beşiktaş da gitse, Fenerbahçe de gitse oradan zor puan alır” dedi.

HEDEFLERİ İLK 3-4

Abdullah Avcı’nın maça hatalı kadro ile çıktığını ve yaptığı değişikliklerle doğruyu bulduğunu belirten Çolak, “Bu değişiklikler skoru 2-2’ye getirebildi. Ama burada Nuri Şahin’i de kutlamak gerekiyor. Abdullah Avcı’nın hamlelerine aynı şekilde karşılık vererek istediğini aldı. Bu yıl Antalyaspor ilk 3-4 sıra için oynayacaktır” şeklinde konuştu.

TEK HANDİKAP; KULÜBE

Kariyerinde Türkiye Ligi ve Avrupa gol krallığı olan Tanju Çolak, kırmızı-beyazlı takım ile ilgili değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: “son yıllarda Antalyaspor düşmemeye oynuyordu. Bu yıl uise üst sıralara göz diktiler. Takımın tek handikabı yedek kulübesinin yetersiz olması. Sivasspor birkaç yıl üst üste şampiyonluk için mücadele etti ve kulübesi zayıf olduğu için bunu gerçekleştiremedi. Antalyaspor da kulübesini biraz daha güçlendirirse şyampiyonluk için oynayabilecektir”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: