Antalya
25.08.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Yatırımları anlattı
Yatırımları anlattı

 ANTALYA'da sağlıktan eğitime ulaşımdan enerjiye yatırımları değerlendiren Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Şehir Hastanesi'nin Mayıs 2023'te hizmete açılacağını, Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa'ya doğalgaz verileceğini söyledi

 

 

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya'daki sağlıktan eğitime, ulaşımdan enerjiye kadar tüm yatırım çalışmalarının detaylarını anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kapı kapı dolaşacaksınız, gönülleri kazanacaksınız' sözü üzerine 19 ilçede vatandaşları ziyaret ettiklerini aktaran Taş, 6 milletvekili, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla birlikte vatandaşın talep, istek ve önerilerini aldıklarını anlattı. Vatandaşların umudunun Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan İbrahim Ethem Taş, milletin gönlünü kazanıp 2023'te de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçileceğini ve yola devam edeceklerini söyledi.

 

KENTİN SAĞLIK YATIRIMLARI

 

Bu yıl Ak Parti'nin 21'inci yaşını kutladığını belirten Taş, 20 yıldır Antalya'ya hizmet ettiklerini anlattı. Antalya'daki sağlık yatırımları hakkında bilgi veren İbrahim Ethem Taş, “Antalya Şehir Hastanesi'nin Mayıs 2023'te inşallah Cumhurbaşkanımızın da katılımlarıyla açılışını gerçekleştireceğiz. Bu bir devrimdir. Şuan ki mevcut şartlarda böylesine dev eserin tam zamanında Antalya'mıza kazandırılması bizim için çok önemliydi. Yıllardır beklenen Döşemealtı Hastane'mizin inşaatı başladı ve hızla yükselmeye devam ediyor. Aksu Hastanesi ise şu an ihale aşamasında. Çok yakın zamanda da Aksu Hastanesi'nin temellerini hemşerilerimizle birlikte atacağız. Devem eden yatırımlarımız var. Merkez Laboratuvarı'mızın inşaatı da hızla devam etmektedir" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'İ BEKLİYORUZ

 

Ulaşıma çok ciddi yatırım yaptıklarını vurgulayan Başkan Taş, “Korkuteli- Elmalı yolu hızla devam etmektedir. 2023 Mayıs ayında biz o yolu hemşerilerimizin kullanımına sunacağız. Devam etmekte olan Kumluca- Kemer yolumuz var. O da kısa sürede tamamlanacak ve duble yol olarak Kumluca'ya, Finike'ye ve Demre'ye çok hızlı bir şekilde ulaşacağız. Akseki- Manavgat arasındaki yol inşaatımız hiç hız kesmeden devam ediyor. Alanya Çevreyolumuz hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Antalya'da Karayolları Uncalı, Sanayi ve Duraliler kavşakları için kamulaştırma çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi'nden de bu 18'lik imar uygulamalarını yapmasını bekliyoruz. 18'lik yan yol çalışmaları ve imar uygulamaları bittikten sonra bizim bütçemiz hem Uncalı hem Duraliler hem de Sanayi kavşakları için hazır. Bu yolları hızla Antalya'mıza kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.

 

İLÇELERE DOĞALGAZ GELİYOR

 

Antalya'nın 5 merkez ilçesinde doğalgaz kullanıldığını hatırlatan Taş, Antalyalı'ya doğalgaz sözü verdiklerini bu nedenle alt yapı yatırımlarına başladıklarını söyledi. Taş, “Korkuteli'ne doğalgaz geldi. Vatandaşlarımız kullanmaya başladı. Sadece Korkuteli ile sınırlı kalmadık. Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa ilçelerimizde de doğalgaz kullanımı inşallah yakın sürede başlayacak" dedi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Antalya ziyareti sonrasında 32 yeni okulu kente kazandırdıklarını belirten İl Başkanı Taş, "Bu 32 okulun neredeyse 24'ü bitti, 8 okulumuz ihale aşamasında. Bunlar ağırlıklı olarak anaokulu, ilk ve ortaokul. Bu okullarımızın kısa sürede ihaleleri tamamlanıp Antalya'nın hizmetine alınacak" şeklinde konuştu.

 

PARTİ VE VEKİLLER SAHADA

 

İbrahim Ethem Taş, milletvekilleri, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla 19 ilçeyi tek tek gezerek vatandaşın talep, istek ve önerilerini aldıklarını söyledi. Ekim ayında meclis açılıncaya kadar milletvekillerinin Antalya'da saha çalışmalarında olacağını, meclis başladıktan sonra da haftada 3 gün boyunca Antalya'ya gelerek saha çalışmalarına destek vereceklerini aktaran Başkan Taş, “Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getiriyoruz. Cumhurbaşkanımız, 'Kapı kapı dolaşacaksınız, gönülleri kazanacaksınız' diyerek talimat verdi. Bizde bu talimatın gereğini yerine getiriyoruz. Milletimizin derdiyle dertleniyoruz" dedi.

 

GÜBRE FİYATLARINDA İNDİRİM

 

Vatandaşın pahalılıkla ilgili sıkıntıları olduğunu aktaran İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, şunları söyledi: “Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde adımlar atılmaya başlandı. Gübre fiyatlarında inşallah önümüzdeki günlerde çok ciddi indirim yapılacak. Gübre tarımın başkenti Antalya'da çiftçilerimizin olmazsa olmazı. Bu nedenle bu çalışmayı çok önemsiyorum. Çiftçilerin ekim dönemi geliyor. Özellikle örtüaltı seralarda ekimler başlayacak. En önemli giderlerin biri de gübre. Gübrede Cumhurbaşkanımızın önemli bir talimatı oldu. Bu talimat hızlı bir şekilde yerine getirilecek."

MİLLETİMİZ DERDİNİ ANLATIYOR

 

Saha çalışmalarına çok önem verdiklerini vurgulayan Başkan Taş, şöyle konuştu: “Biz milletvekillerimizle ziyarete gittiğimizde insanların umudunun Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan olduğunu çok net görüyoruz. Hemşerilerimiz derdini sıkıntısını anlatıyor. Biz de ciddi manada elimizden geldiğince gayret ediyoruz. Milletimiz, 'Evet problemler var. Bazı sorunlar var. Biz bunun farkındayız ama bunu çözerse yine Recep Tayyip Erdoğan çözer' diyor ve sıkıntılarını bizimle paylaşıyorlar. Biz milletimizin yanında olmaya, milletimizin derdiyle derlenmeye devam edeceğiz. Milletimizin gönlünü kazanıp inşallah 2023'te de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden seçtirip yolumuza devam edeceğiz." (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: