Antalya
24.08.2022
A
SPOR , YAŞAM
'Demir Adam' Türkiye Şampiyonu
'Demir Adam' Türkiye Şampiyonu

Türkiye'nin en köklü triatlon yarışlarından biri olarak dikkati çeken Eğirdir Triatlonu, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Eğirdir Belediyesi'nin iş birliği ile yapıldı. Yüzme etabı Eğirdir Gölü'nde gerçekleşen organizasyonda M3, yıldız, genç, elit, paratriatlon, yaş grupları ve karışık bayrak kategorilerinde toplam 450 sporcu yarıştı.

 

KÜÇÜK KAZA GEÇİRDİ

Eğirdir Gölü'nde 1500 metre yüzen sporcular, ardından 40 kilometre bisiklet sürdü, sonra da 10 kilometre koştu. Triatlonda Antalya'yı temsil eden 73 yaşındaki 'Demir Adam' lakaplı iş insanı- milli sporcu Ali Bıdı, bisiklet etabının bitiş çizgisinde kaza geçirdi. Bisikletten düşme sonucu ayağından yaralanan Bıdı, buna rağmen yarışı bırakmadı ve ikinci oldu.

 

STANDART MESAFE

Yarışlar sonunda iki ödül töreni düzenlendi. İlk törende Ali Bıdı, ikincilik madalyasını aldı. Bıdı, ikinci törende, katıldığı Mersin, Ordu ve Eğirdir triatlonlarında standart mesafede elde ettiği 18 bin puanla Standart Mesafe Türkiye Şampiyonu kupasını kaldırdı. Kupasını Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya'nın elinden alan Ali Bıdı, protokole de sağlıklı beslenme ve sporla ilgili mini brifing verdi. Haber merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: