Antalya
09.08.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
ASSİM'İN İCATÇILARI
ASSİM'İN İCATÇILARI

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde kurulan DigyGlobal, dünyaya açılıyor. Şirketin kurucularından Mert Kaya, oda otomasyon ve akıllı bina çözümü DigySmart’la Dubai ve Tayvan pazarlarını hedeflediklerini söyledi.

 

Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı ASSİM’in sunduğu imkanlarla şirketlerini Türkiye çapında bir marka haline gelen DigyGlobal, şimdi kendini küresel pazara hazırlıyor. Bilgisayar mühendisi Mert Kaya, 2017’de kurdukları DigyGlobal’le ana hedeflerinin bulut tabanlı yazılımlar yapıp dünyaya satmak olduğunu belirtti.  Kaya, “Gelecek 5 yıl içerisinde yaklaşık 50 kişilik bir ekibe ulaşıp Amerika ve Avrupa pazarında da aktif bir rol almak istiyoruz. Bu yolumuzda da ilerliyoruz” dedi.

İLK HEDEF DUBAİ VE TAYLAND

DigySmart’ıilk başta havalimanları, büyük toplantı salonları, otel veya belediye binası gibi alanlar için tasarladıklarını anlatan Kaya, öncelikle pazarlarını ise Dubai, Tayland gibi ülkeler olduğunu aktardı. Hem kendi yolculuklarının hem de ASSİM’in geleceğinin birlikte öğrenme üzerine geliştiğini anlatan Kaya, “Bugünlerde ASSİM’in bir teknoloji geliştirme merkezi haline getirmek üzerine konuşuyoruz. Olursa herkes çok daha mutlu olacaktır” dedi.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: