Antalya
08.08.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
MAHALLELİYİ BIKTIRDILAR
MAHALLELİYİ BIKTIRDILAR

Madde bağımlılarının kullandığı 4 katlı metruk binanın girişinde bulunan katı atıklar yandı. Bu binada sürekli yangın çıkarıldığın belirten mahalle sakinleri, metruk binadan çıkan 2 kişiye de tepki gösterdi.

 

 

Yangın, dün saat 13.30'da Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi 121 sokakta bulunan 4 katlı metruk binanın giriş katında meydana geldi. Giriş katındaki katı atıklar, henüz bilinmeyen nedenle yanmaya başladı. Yükselen dumanı gören mahallelinin 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın, büyümeden ve çevredeki evlere sıçramadan söndürüldü.

SÜREKLİ YANGIN ÇIKIYOR

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, metruk binada bulunan 2 kişi de yangın merdiveniyle indirildi. aiye ekiplerinin merdivenle indirdiği 2 gence mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalle sakinleri metruk binada sürekli yangın çıktığını belirterek bu duruma çözüm bulunmasını istedi.

ACİL ÇÖZÜM BULUNSUN

Sürekli madde bağımlısı kişilerin metruk binaya girdiğini dile getiren Salih Sancar, "Biz burada sürekli yangın çıkmasından dolayı şikayetçiyiz. Madde bağımlısı kişiler buraya girerek yangın çıkmasına neden oluyor. Bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Burada aileler oturuyor rahatsız oluyoruz" dedi. Yan taraftaki binada oturan Volkan Yoleri ise "Biz sürekli şikayet ediyoruz ama çözüm bulamıyoruz. Kimse buna müdahale etmiyor. İnsanlara bir şey olmadan önlem alınması gerekiyor. Mahallenin huzurunu bozuyor. Binanın sahibi kimse bir çözüm bulsun" diyerek tepkisini dile getirdi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: