Antalya
06.08.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Zeybek'ten KPSS çıkışı
Zeybek'ten KPSS çıkışı

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, KPSS’nin iptali ve yaşanan süreç ile birlikte adaletin önemine dair yazılı açıklama yaptı. 

Zeybek, "Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda yaşanan son soru skandalı göstermiştir ki, AKP iktidarında düzgün ve işleyen hiçbir kamu kurumu kalmamıştır. Yüzbinlerce gencin geleceğini şekillendirecek sınavları yapan bir kurum olan ÖSYM, AKP iktidarında iki büyük skandal ile gündeme geliyor. Milyonlarca çalışanın yaşam kalitesini belirleyecek ücretlerin baz alındığı verileri açıklayacak kurum olan TUİK ise gerçek veriler yerine sarayın kırpılmış verilerini yayınlamakta, sokaktan, pazardan bihaber veriler yayınlamaktadır. Yurtdışından tarım ürünü alarak büyüyeceğini sanan Tarım Bakanı, gözlerindeki ışıltı ile ekonomiyi düzelteceğini sanan Maliye Bakanı, sanayiciyi elindeki veriyi açıklamakla tehdit eden Merkez Bankası Başkanı, dünyaya haklılığımızı anlatamayan Dışişleri Bakanı, sanayi ve endüstri yerine laf üreten Sanayi Bakanı, turizm hedeflerini her yıl düşüren Turizm Bakanı, vatandaşın yargıya güvenini sağlayamayan Adalet Bakanı, yurtlarda gencecik öğrencilere sahip çıkamayan Gençlik ve Spor Bakanı, eğitimi bilimsellikten uzaklaştıran Milli Eğitim Bakanı, suçlamaların odağındaki İçişleri Bakanı, ülke tarihinin hiçbir döneminde böylesi bir kabine olaylara ve olgulara uzak kalmamıştır" dedi.

AKP DÖNEMİNDE ADALET YOK

Yaşanan ekonomik sorunlara da değinen Zeybek, "Geçen yıl ağustos ayında 7 lira olan akaryakıtın, bu yıl 20 liradan fazla olması, iki bin lira olan kiralık dairenin en az on bin lira olmasını, patates ve soğanın kilosunun on lira olmasını, bu ülkenin vatandaşı hak etmiyor. AKP’nin yarattığı bu sistemde hiçbir alanda adalet yok, pazarda, markette, adliyede, işe alımda, ücretlerde adalet yok. Vatandaşın adalet arayışının farkındayız, bunun için dünden daha çok çalışıyoruz" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: