Antalya
30.07.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
Yangınzedeye 2B cezası geldi
Yangınzedeye   2B cezası geldi

Manavgat Seki mahallesinde yaşayan Fatmaana Bozkurt, Büyük Manavgat Yangını’nın ardından kendisine kesilen 38 bin liralık ecrimisil cezasıyla ikinci kez felaket yaşadığını söyledi.

 

Manavgat'ın Seki Mahallesinde oturan 60 yaşındaki Fatmaana Bozkurt, yangından sonra Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan tespitin ardından kendisine 38 bin lira 2B arazisi kullanımına yönelik ecrimisil çıkarıldığını söyledi. Daha önce 5-6 bin lira civarı ödeme yaptığını söyleyen Bozkurt, "Burası köylük yer. Herkes arazisinin yanındaki küçük araziyi kullanır ve bunun bedelini öder.  Bende kendi arazimin yanındaki araziyi de ekip biçiyordum. Hep 5-6 bin lira civarında ceza ödüyorduk. Yangının ardından Orman'dan geldiler. Keşif yaptılar 38 bin lira ceza kestiler" dedi.

YANGIN İKİNCİ KEZ YAKTI

Kendisinin engelli maaşıyla geçindiğini, yanında kalan annesinin ise yaşlılık maaşı aldığını söyleyen Bozkurt, "Orada zeytin ekiyordum. Kazancım 38 bin lirayı bulmuyor. Bu cezayı nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Yangın ilk önce ağaçlarımızı, evimizi yaktı. Sonra kesemizi, cebimizi yaktı. Bu konuda yardım bekliyorum" diye konuştu.  Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: