Antalya
Yayın Tarihi : 15.07.202201:54
Güncelleme Tarihi : 14.07.202217:56
A
GÜNDEM , ÇEVRE
Ağacı reklam direği yaptılar
Ağacı reklam direği yaptılar

Antalya'da yaya trafiğinin en yoğun olduğu Şarampol Caddesi üzerinde demir korkulukla çevrilen ağacın gövdesine demir çubuklarla reklam panosu ve güvenlik kamerası takıldı. 

 

Halk arasında “Kapalıyol” olarak bilinen araç trafiğine kapalı Şarampol Caddesi üzerinde çevresi demir korkulukla kapatılarak korumaya alınan çam ağacına, duyarsız bir esnaf tarafından zarar verildi. Ağacın gövdesine güvenlik kamerası takıldı, reklam panosunun demir kazıkları çakıldı. Zarar verilen ağacı görenler, tepkilerini çektikleri fotoğrafları sosyal medyalarında paylaşarak gösterdi.

PANOYU SABİTLEDİLER

Ağaca yapılanlar bunlarla da sınırlı kalmadı. Reklam panosunu ağacın yanına takmak isteyen işçiler, gövdesine dayadıkları merdivene tırmanarak panonun üstünü demir çubuklarla ağaca sabitledi. Panoyu dengede tutması için ağacın gövdesini kullanmaları dikkati çekti. Panonun yanı sıra ağacın yanında bulunan bir iş yerine ait olduğu düşünülen güvenlik kamerası da caddeyi daha net görmesi için ağacın gövdesine monte edildi.

O DA BİR CANLI

Ağaca yapılanlara tepki gösteren vatandaşlar,  “O ağacın bir canlı olduğunu düşünmüyorlar. Çevre esnafının bu duyarsızlığına belediye bir önlem almalı. O ağacın üzerine çakılan veya monte edilen her şey sökülmeli" dedi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: