Antalya
06.07.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ARO’dan “Phaselis’i temiz tutalım” çağrısı
ARO’dan “Phaselis’i  temiz tutalım” çağrısı

Phaselis sahilinin doğal görüntüsünün çöpler ve atıklarla bozulduğunu belirten ARO Başkanı Yalçınkaya, bölgenin tanıtımını yapan rehberlerden sürekli şikâyetler aldıklarını dile getirdi.

Antalya’nın en güzide köşelerinden olan ve doğal güzelliği ile insanları kendine hayran bırakan Phaselis koyu her yıl binlerce turistin akınına uğruyor. Piknikçilerin ve sahilde vakit geçirenlerin bıraktığı çöp ve atıklarla adeta mezbeleliğe dönen Phaselis koyunun korunması gerektiğini söyleyen Antalya Rehberler Odası(ARO)Başkanı Mustafa Yalçınkaya, yerli ve yabancı turistleri bölgeye götüren rehberlerden çevre kirliliği ile ilgili şikâyetler aldıklarını söyledi.

ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ PLANLIYORUZ

Ülke tanıtımı ve imajı açısından büyük dezavantaj oluşturan bu durumla ilgili konuşan Başkan Yalçınkaya, “Piknik yapan vatandaşların çevreye karşı hassasiyet göstermediği bizlere iletildi. Kemer’in gözbebeği Phaselis’in korunması ve temizliği açısından rehberler olarak kamu görevlilerini biraz daha dikkatli olmaya çağırıyoruz.Biz de bu konuda Phaselis’in çevre temizliği için farkındalık oluşturmak amacıyla bölgeyi ziyaret ederek çöp toplama etkinliği yapmayı planlıyoruz. Yetkili kurumların bu konuda hassasiyet göstereceklerini umut ediyoruz” dedi. Murat ŞENTÜRK

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: