Antalya
02.07.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
İki açılış birden
İki açılış birden

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İsmet İnönü Kent Meydanı içerisinde yapımı tamamlanan Emekliler Kahvesi ve Kadın Kooperatifleri Satış Alanı'nı törenle hizmete açtı. Başkan Böcek, “Birçok projeyi de seçim sözlerimizde olmamasına rağmen daha da fazlası diyerek gerçekleştiriyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Emekli Kahvesi Projesi sözünü yerine getiriyor. Muratpaşa İlçesi İsmet İnönü Kent Meydanı'nda atıl vaziyette bulunan binalar baştan sona yenilenerek, Emekliler Kahvesi ve Kadın Kooperatifleri Satış Alanı olarak, Antalyalıların hizmetine sunuldu. 400 metrekarelik alanın 200 metresi emekli vatandaşların nezih bir ortamda ücretsiz çaylarını içip dinlenebileceği bir kafe olurken, diğer 200 metrekarelik alan ise kadın kooperatiflerinin ürünlerini satabileceği bir mekana dönüştü.Kadın Kooperatifleri Satış Alanı ve İsmet İnönü Emekliler Kahvesi, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Açılışa Başkan Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yıllık görev süremizce, devraldığımız borç yükü, pandemi, ekonomik krizler, afetler, yangın felaketi gibi tüm olumsuz koşullara rağmen söz verdiğimiz tüm projelerimizi teker teker hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunun yanında yarım kalan, halkımızın yararına olan projeleri de tamamlıyoruz. Ayrıca söz vermediğimiz ancak kentin ihtiyacı olduğunu gördüğümüz birçok projeyi de hayata geçiriyoruz" dedi.

KENTLİLİK BİLİNCİ, OLUŞTURULACAK

Başkan Böcek, Üniversite Katlı Otoparkı, Kemer Otoparkı ve Pazar Yeri, Bahtılı ve Kuruçay Köprüsü, Uncalı Mezarlığı Projesi, Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşümü, Finike Kanalizasyon Hattı Projesi, 1 Temmuz Cuma günü temeli atılacak olan Finike Cumhuriyet Meydanı gibi birçok projenin de seçim sözleri arasında olmamasına rağmen daha da fazlası diyerek gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Covid-19 pandemi sürecinde özellikle emeklilerin eve kapanarak sosyal hayattan uzaklaştığına, sevdiklerini bile göremez hale geldiğine dikkat çeken Başkan Böcek şunları söyledi: “Bugün açacağımız Emekli Kahvemizle sizleri tekrar arkadaşlarınızla biraraya getirerek yeniden sosyalleşmenizi görmekten çok mutluyum. Burada buluşan sizler; farklı şehirlerde doğmuş, farklı işlerde çalışmış bundan sonraki hayatınızı güzel Antalya'mızda sürdürmeye karar vermişsiniz. Birlikte geçireceğiniz zaman içerisinde farklı kültürleri paylaşarak, kentlilik bilinci oluşturmak en önemli hedeflerimizdendir."

KOOPERATİF ÜRÜNLERİ HALKLA BULUŞUYOR

Başkan Muhittin Böcek, yerelden kalkınma hedefi doğrultusunda tarladan sofraya kadar hiçbir aracı olmadan, sağlıklı ve güvenilir üretimi de Antalyalılar ile buluşturduklarını ifade etti. Başkan Böcek, “Hizmete açtığımız Kadın Kooperatifleri Satış Alanıönda Toprak Ana, Yedi Renk ve KORKOOP tarafından üretilen ürünleri Antalyamızla buluşturuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Belediyemiz tarafından desteklenen Korkuteli Üretim Kooperatifi ürünlerinin süpermarket reyonlarında Antalya markası olarak yer alması ve tercih edilmesi bizi son derece memnun etmektedir" diye konuştu.

 

BAŞKAN BÖCEK'E YOĞUN İLGİ

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, emekliler adına Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Böcek, açılış sonrasında ile olarak Emekliler Kahvesi'ni ziyaret etti. Başkan Böcek, emekli vatandaşlarla sohbet ederek, Emekliler Kahvesi'nin hayırlı olmasını diledi. Başkan Muhittin Böcek'e sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, Emekliler Kahvesi için teşekkür ettiler. Başkan Böcek, Kadın Kooperatifleri Satış Alanı'nı da gezerek, satılan ürünleri inceledi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: