Antalya
29.06.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Antalya'ya 'Melek Yatırımcılar' gelecek
Antalya'ya 'Melek Yatırımcılar' gelecek

 ANTALYA'da 25- 26 Ekim'de düzenlenecek Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Dünya ve Akdeniz Kongresi'ne 30 ülkenin devlet bakanı ve 125 ülkeden yatırımcı katılacak.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark, Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum) iş birliğiyle 25- 26 Ekim'de Dünya Melek Yatırım Forumu Dünya ve Akdeniz Kongresi gerçekleştirilecek. Girişimcilerin ve melek yatırımcılar olarak adlandırılan WBAF üyelerinin salgın sonrası dönemde geçireceği süreçleri keşfetmeleri için bir platform sağlayacak kongreye, 30 ülkenin devlet bakanı ile 125 ülkeden 2 bin civarında bürokrat, iş insanı, girişimci ve yatırımcı katılacak.

TURİZM STANDARTI

Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Dünya ve Akdeniz Kongresi'nin tanıtım toplantısı Kundu'daki bir otelde yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Ersin Yazıcı, organizasyona başarılı şekilde ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Dijitalleşmenin özellikle salgından sonra insan hayatında birinci sırayı yerini aldığını belirten Vali Yazıcı, "Turizmi ve tarımı dünya standardının üzerinde yapan bir şehiriz, bu organizasyonu da sıfır hatayla gerçekleştireceğiz. Tarım ve turizm şehriyiz. Ürettiğimiz ürünleri, dünyaya ihraç ediyoruz. Üretim yaparken hem teknolojiyi kullanıyoruz hem dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz. Turizmde de tartışmasız dünyada bir numarayız" dedi.

ÖNEMLİ KONULAR

Antalya'ya geçen sene 9 milyondan fazla turist geldiğini dile getiren Yazıcı, tarımda, turizmde teknolojik bilişimi kullandıklarını söyledi. WBAF Başkanı Baybars Altuntaş da foruma devlet başkanlarının, üst düzey yöneticilerine de katılacağını, önemli konuların ele alınacağını söyledi. Melek yatırımcıların sermaye piyasasında diğer yatırımcılardan ayrı bir rol oynadığını, sadece finansal yatırım değil, çevresine mentorluk yaptığını söyleyen Altuntaş, "Yüzlerce melek yatırımcı ve fon yöneticisi burada bir araya gelecek. Kaliteli girişimciler geliyor. Biz bu program için 10 milyon dolarlık fon ayırdık. Tüm fon yöneticileri bu salonda olacak" diye konuştu.

ÖNCÜ ROL OYNAYACAK

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise OSB Teknopark'a yapılacak yatırımların değişimde öncü rol oynayacağını, Ar-Ge ve inovasyonda kurumların sahiplenmesiyle güzel bir iklim oluşturulacağını belirtti. Bahar, "Bilim ve sanat asla finansmansız olamıyor. Girişimcileri yurt dışına kaptırmamak için bu tür organizasyonlar çok önemli" dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Antalya OSB Teknopark Genel Müdürü Dr. Aylin Tümay da konuşma yaptı. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: