Antalya
27.06.2022
A

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni kitap için kolları sıvadı. Başlıkta gördüğünüz, 'İkinci yaşam, siyaset-ihanet' Böcek'in ikinci kitabının ismi. Anlaşılacağı üzere ölümün kıyısından dönen Böcek yeni kitabında o süreçte yaşananları, ölümü üzerine yapılan siyaseti ve ihaneti kaleme almış.  O günleri unutmak mümkün değil elbette. 64 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 108 gün tedavi gören Böcek, yaşama tutunmuş ve göreve dönmüştü.

Böcek, yoğun bakımdayken Genel Merkez ile Büyükşehir yönetimi ve Mehmet Hacıarifoğlu ile Cansel Tuncer arasında yüksek perdeli tartışma yaşanmıştı. Böcek, yoğun bakımdan çıkar çıkmaz önce Genel Merkez tarafından görevlendirilen Hüseyin Karakuş'u kızağa çekmiş ardından Mehmet Hacıarifoğlu'nun yetkilerini elinden almıştı.

Süreç öyle hızlı ve sıcak ilerledi ki Böcek'in yoğun bakım günleri çabuk unutuldu.

Filmi biraz daha geriye; 2019 seçimlerinin biraz öncesine saralım.

Yerel seçim sürecinde Ümit Uysal ile Muhittin Böcek arasındaki Büyükşehir adaylık yarışını bilmeyen yok.

Yarışta kırılma noktası Muhittin Böcek'in, "Ben aday adayı olmam, aday olurum' sözü olmuş ve Böcek dediğini yapmıştı. Yerel seçime 5 ay kala ise Muhittin Böcek, 'Ben bu şehre aşığım' ismini verdiği ve 20 yıllık siyaset hayatını anlattığı kitabı okuyucuların beğenisine sunmuştu.

Gel zaman git zaman 3 yıl geçti.  Siyasette sıcak günler yaşamaya başladığımız dönemde Böcek, ikinci kitabını çıkarmaya karar verdi. Korona günlerindeki acısını, yokluğunda yaşananları ve yapılan işbirliklerini anlatacak kitabında.

İlk kitabını seçime 5 ay kala yayınlamıştı, anlaşılan ikinci kitap için seçim takvimini hesaba katmadı.

Bekleyip göreceğiz...

* * *

Böcek ile ilgili ek bilgi: Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu görevdeki 3 yılını anlattığı lansman toplantısı yaptı. Böcek lasmana katılmadı. Ek bilgi bu kadar...  

 

* * *

Geçtiğimiz hafta Kalekapısı ve Kapayol'daki esnaf sıkıntılarını kaleme aldığım yazıdan sonra çok sayıda telefon ve işgalleri gösteren fotoğraflar geldi. Bu görüntüleri benim kadar yetkililer de görüyor. Peki, bu sessizlik neden?

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok