Antalya
23.06.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Antalya’ya yeni yaşam merkezi: Fenix Center
Antalya’ya yeni  yaşam merkezi: Fenix Center

Antalya’nın yükselen yıldızı Fenix Center projesi, alanının güçlü markalarıyla 3 yeni anlaşmaya imza attı. Dünyaca ünlü "Swissotel Living" ile lüks markaların karmasından oluşan "Fashion Mall" Fenix Center içinde yer alacak. Fenix Center’ın terasında ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya’nın lüks restoranı hizmet verecek.

Engin KORKMAZ

Fenix Yapı tarafından Antalya’da hayata geçirilen Fenix Center projesi, Konyaaltı sahil bölgesinde, dünya markalarının boy gösterdiği bir yaşam alanından beklenilen her şeyi içinde barındırıyor. Alanında dünyanın en iyi markalarıyla iş birliği yapan Fenix Center, böylece kente farklı bir konsept sunuyor. Antalya’yı en yüksek segmentte tatil ve yaşam destinasyonu yapmayı hedefleyen projede yer alacak markalar da belli oldu. Fenix Yapı, bu hedef doğrultusunda ilk olarak projede yer alan rezidansların lüks otel konseptinde işletilmesi için Swissotel Living ile anlaşma imzaladı. Her yıl 7 milyon turistin geçiş güzergâhında yer alan ve bölgedeki AVM eksikliğini giderecek olan Fenix Center’da lüks markaların karmasından oluşan Fashion Mall’un işletmesini de global çapta hizmet veren öncü Ticari Gayrimenkul şirketlerinden Fiba Commercial  Properties üstlendi. Projenin en üst katında konumlanan terasta ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile yenilikçi bir restoran projesi yer alacak.

LÜKS SEGMENTTE TATİL

Akdeniz bölgesinde imza attığı ilklerle adından söz ettiren Fenix Yapı, 850 milyon TL yatırımla hayata geçecek Fenix Center'ın proje detaylarını paylaştı.  Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi,  Akra Barut Otel'de düzenlediği basın toplantısında bugüne kadar Antalya'da çok sayıda özel projeye imza attıklarını ancak Fenix Center projesinin kendileri için 'ustalık eseri' olduğunu ifade etti.  Mavi, “Fenix Center, Antalya’da yaşayacak ya da tatile gelecek olanlara lüks segmentte tatil anlayışını hissettireceğiz.  Projemiz ayrıca alışveriş için gelecek olanlara da dünyanın en iyi perakende firmalarının yanı sıra ve gurme markalarıyla farklı bir konsept sunuyor. Fenix Center, hem çevre yolu ana bağlantı noktasına hem de Batı Antalya tatil beldelerine olan mesafesiyle alternatifsiz bir lokasyonda bulunmanın avantajını yaşatacak” diye konuştu.

TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Eyüp Mavi, projeyi hayata geçirirken tüm detayları en iyi ve hassas şekilde çözdüklerini, inşaat tamamlandıktan sonra da projenin en güzel şekilde hizmet vermesi için birbirine değer katan markalarla işbirliği yaptıklarını söyledi. Fenix Center’in otel bölümü için Accor Grubu işbirliği ile Swissotel Residence, Swissotel Living’i hayata geçirdiklerini açıklayan Mavi,  terasta ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile hayata geçecek restoran projesini anlattı.  Eyüp Mavi, AVM alanları için alışverişte fark yaratacak markalar ve gurme restoranlarla çalışacaklarını bunun için de Fiba Holding iştiraki Fiba Commercial Properties (Fiba CP) işbirliği ile Antalya’ya yeni bir nefes getireceklerini söyledi.

REZİDANSLARA EN İYİ HİZMETİ SUNACAK

Bölge halkına birçok ilki yaşatmaya hazırlanan Fenix Center’ın, Antalya’nın Kemer, Göynük ve Tekirova yönü üzerinde şehrin ‘Batı Giriş Kapısı’ konumunda olduğunu ifade eden Mavi, projenin konaklama, lezzet, alışveriş ve eğlence anlamında üst segmentte ve farklı donanımlara sahip olacağını kaydetti. Eyüp Mavi, projenin rezidans bölümünde 116 ülkede, 5300’ü aşkın otel ile dünyanın önde gelen arttırılmış ağırlama grubu Accor Grubu işbirliğinde   İsviçre misafirperverliği geleneğine dayanan ve beş kıtada çağdaş oteller sunan Swissotel, Swissotel Living markasıyla rezidanslara da otel hizmeti verileceğini belirterek, “İsteyen müşterilerimiz rezidanslarını otelin işletmesine vererek çok daha fazla gelir kaynağı oluşturabilecek, zamanla yaptıkları yatırımın ne kadar mantıklı olduğunu göreceklerdir” dedi.

 

AVM GÜVENLİ ELLERDE

Fenix Center’ın perakende mağazalarının kiralama hizmetini de FibaCP’nin yapacağını ifade eden Mavi, şunları söyledi: “Projenin AVM alanları, açılır kapanır çatı sistemleriyle hem yazın hem de kışın tercih edilebilecek. Fashion Mall konseptiyle ayın belli günlerinde bünyesinde barındırdığı markaların defileleri yapılacak. Antalya’da moda rüzgârı estirerek, bu konuda ne kadar iddialı olduğumuzu ortaya koyacağız. Fiba CP işbirliği ile birçok dünya markasını Antalya’ya getiriyoruz, özellikle bulunduğumuz alandan yılda 7 milyon turist havalimanı dönüş yolunda geçmekte ve getirdiğimiz birçok markayı hem Antalyalılara hem de turistlere sunarak, bu farkı yaşatmak istiyoruz. AVM’mizde alanında, dünyada tanınan birçok gurme markasını da getirmiş olacağız. Fenix Center, ülkemize döviz getiren ‘bacasız fabrika’ niteliğinde bir projedir.” 

 

FARKIMIZI ORTAYA KOYDUK

Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi,  Fenix Center’ın Akdeniz Bölgesi’nde yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Fenix Center, 2’nci etabıyla birlikte toplam 108 bin metrekare kapalı inşaat alanıyla Akdeniz’in En büyük projelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Toplamda 850 milyon lira yatırım bedeliyle ekonomiye kattı sağlayan projenin,  inşaat sektörünün durgun olduğu bir dönemde yapılması nedeniyle ayrıca önem taşıyor. Projenin bir diğer özelliğiyse Türkiye’ye döviz girdisi sağlaması. Satışların yüzde 95’i tamamlanan Fenix Center, ağırlıklı olarak yabancıya satış yapılarak döviz girdisi de sağlıyor. Projenin yapımında, Ankara Üniversitesi işbirliğiyle özel yapım teknolojileri kullandık. Deniz seviyesinin altında güçlendirmeler yapıldı. Depreme dayanıklılık konusunda, Türkiye’nin en dayanıklı betonarme yapılarından biri olan Fenix Center özel bir yapım teknolojisine sahip. Proje bu özellikleriyle de Antalya’da birçok ilki barındırıyor”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: