Antalya
23.06.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Bu pazar seçim olsa...
Bu pazar  seçim olsa...

BDM Araştırma’nın Antalya genelinde gerçekleştirdiği, ‘Gündem Antalya Haziran 2022’ araştırma raporu yayınlandı. Gazeteci – Araştırmacı Ali Taş imzası ile yayınlanan raporda ilginç bulgular elde edildi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik sorulan, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oy verdiğiniz adaya bugün seçim olsa tekrar oy verir misiniz?” sorusuna “evet, oy veririm” diyenlerin oranı %68 olurken, “hayır, oy vermem” diyenler %23’te kaldı. “Fikrim yok” diyenlerin oranı da %9 olarak gerçekleşti.

-BELEDİYE BAŞKANLARININ BAŞARI PUANLARI

Araştırmada, görüşmecilere hem büyükşehir belediye başkanı hem de ilçe belediye başkanlarına 10 üzerinden puan vermeleri istendi. Görüşmecilerden gelen cevaplar sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 10 üzerinde 7,44 puan alırken, ilçe belediye başkanları içerisinde en yüksek puanı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal 7,97 ile elde etti. Ümit Uysal’ı 7,27 ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve 6,94 ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen izledi.

ARAŞTIRMANIN KÜNYESİ

Araştırmanın künyesinde şu bilgiler yer alıyor: "Araştırma, Gündem Antalya Haziran 2022 Araştırması, Antalya genelini temsilen 2662 denek ile görüşülmüş, araştırma kriterleri dışında yer aldığı için 144 görüşme analiz dışı bırakılmış, 2518 görüşme analize alınmıştır. Araştırmada görüşmeler, CATI (ComputerAided Telephone İnterwiew) tekniği ile yapılmıştır. Yapılan aramaların %11,37’si başarı ile tamamlanmış, %88,63’ü olumsuz sonuçlanmıştır. Araştırmanın veri toplama süreci, İstanbul merkezli Ada Araştırma Değerlendirme Analiz tarafından yapılmıştır. Araştırma 6 – 13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.” Engin KORKMAZ

                 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: