Antalya
18.06.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Taş Böcek’e bir kez daha sordu: Rant iddiaları doğru mu?
Taş Böcek’e bir kez daha sordu: Rant iddiaları doğru mu?

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan Böcek ile Büyükşehir-Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Metin Altunbaş'ın ortak şirketine rant sağlandığı iddialarını, daha önce yazılı açıklama ile gündeme getiren AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, bu kez bir basın toplantısı düzenleyerek iddialarını tekrarladı.

 

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e daha önce yazılı açıklama ile yönelttiği soruları bu kez basın toplantısında sordu.  İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Muhittin Böcek'in 3 yıllık çalışmalarını değerlendiren Başkan Taş, ciddi bir çalışma yapılmadığını söyledi. Başkan Böcek'in kentteki billboardlara 144 proje yaptıklarını yazdırdığını ancak hiçbir projenin tamamlanmadığını kaydeden Taş, “Biz Muhittin Böcek'in tiyatrosunu izliyoruz. Şu anda billboardlarda ilan vermiş '144 proje yaptım' diyor. Bunların içinde acaba Böcek neyi sayıyor? Maalesef Antalyalıların aklıyla alay ediyor" dedi.

BAŞKAN BÖCEK'E SORULAR

Taş, geçen hafta Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısına başkanlık yapan oğlu Gökhan Böcek'in hem yakın arkadaşı hem de ticari ortağı olan Metin Altunbaş'la ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Altunbaş'ın mecliste bir akaryakıt istasyonunu içeren maddenin onaylanmaması üzerine 'Patladık ağabey' dediği iddiasının doğru olup olmadığını sordu. Meclis kayıtlarının incelenerek kendisine cevap verilmesini isteyen Başkan Taş, şöyle konuştu:“Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Metin Altunbaş ile Gökhan Böcek'in ticari ortaklığı var mıdır? Varsa hangi sektörde bu ortaklık yapılıyor? Büyükşehir Belediyesi ile oğlunuz ve başkan vekilinizin herhangi bir işi oldu mu? Bu ortaklık ne zaman başladı? Başkan Muhittin Böcek makam ve mevkisini kullanarak bu şirkete ayrıcalık tanındı mı? Bu şirketle Büyükşehir Belediyesi'nin herhangi bir işi olacak mı? Geçen meclise başkanlık eden şirket ortağı Metin Altunbaş'ın meclis üyesine dönerek 'Patladık ağabey' demesi doğru mudur? Neden patladı? Acaba bir söz verdi de olmadığı için mi böyle söyledi? Metin Altunbaş ile oğlunun ortaklaşa kurduğu şirketin Konyaaltı Sahili'nde bir arsayı aldığı doğru mudur?"

KEMER’DE RÜŞVET İDDİASI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun DSP'den CHP'ye geçmesini de değerlendiren Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "Siyasi rüşvet iddiası denebilecek bir soru daha soruyorum. Bu geçiş olurken Kemer'den belediyeye ait bir yerin şirkete kafe yapılmak için alındığı ve bu nedenle Topaloğlu'nun CHP'ye geçtiği iddiasına ne diyorsunuz? Benim burada muhatabım Antalya adına şirketin ortakları değildir. Bizzat Muhittin Böcek'tir" dedi.Seçilmiş bir belediye başkanının bu soruları yanıtlamasının asli görevi olduğunu da ifade eden Başkan Taş, kentteki sorunlara da belediyenin hızlıca çözüm üretmesi gerektiğini söyledi. DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: