Antalya
17.06.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
ZEYBEK: BU KONU ACİLEN ARAŞTIRILMALI
ZEYBEK: BU KONU ACİLEN ARAŞTIRILMALI

CHP ve İYİ Parti'nin KYK Antalya yurdundaki öğrenci ölümleri ile ilgili verdiği araştırma önergelerinin AKP ve MHP’li vekiller tarafından her defasında reddedildiğini belirten CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, “Cemaatlerin, yurtlardaki öğrencilere baskı yapıp yapmadığı acil olarak araştırılmalıdır."dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Antalya'daki KYK yurtlarında yaşanan intihar olaylarıyla ilgili açıklamada bulundu. CHP ve İYİ Parti'nin KYK'daki intiharlarla ilgili TBMM’yşe verdiği verdiği araştırma önergelerin AKP  ve MHP milletvekilleri tarafından her defasında reddedildiğini belirten Zeybek,  KYK'da kalan gençlerin manevi danışmanlık hizmeti adı altında baskıya maruz kaldığı iddialarının bir an önce araştırılmasını istedi.  

ÇOCUKLARIMIZI KORUMALIYIZ

Zeybek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Salı günü CHP Grup Önerisi, Çarşamba günü İYİ Parti Grup Önerisi Antalya'da bulunan KYK yurtlarında yaşanan üniversite öğrencisi gençlerimizin şüpheli ölümlerinin araştırılması hakkındaydı ve TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldü. İki önergede AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Yurtlarda manevi danışmanlık hizmeti adı altında bir çok öğrencinin baskı altına alındığı, öğrencilerden bize gelen bilgiler arasındadır. 25 Mayıs'ta Bakanlığa intiharları sormuştuk, cevap verilmedi, en azından bir önlem alınsaydı, bir gencimiz bugün hayatta olacaktı. Yurtlarda tarikat ve cemaatlerin baskısı araştırılmalıdır, çocuklarımızı ve geleceğimizi korumalıyız."şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: