Antalya
17.06.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
AYDIN KANZA’DA POLONYA SERGİSİ
AYDIN KANZA’DA  POLONYA SERGİSİ

Polonya Büyükelçiliği ile Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen, Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Ukrayna Antalya Konsolosluğu, Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği tarafından da desteklenen 'Polonya Hakkında Her Şey' konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Aydın Kanza Parkı'nda açık havada gerçekleşen serginin açılış kurdelesini Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, Polonya Büyükelçiliği Temsilcisi Robert Trzecıak, Ukrayna Konsolosu Emir Rustamov, Polonya Antalya Fahri Konsolosu Sururi Çorabatır, Antalya Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği yöneticileri birlikte kesti.

POLONYALILAR ANTALYA'DA MUTLU

Polonya Büyükelçiliği Temsilcisi Robert Trzecıak, iki ülke arasındaki dostluk, ekonomik ve kültürel ilişkileri uzun yıllara dayandığını söyledi. Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı da "Bugün burada Polonya, Türkiye ve Antalya dostluğunun bir göstergesi olarak bir araya geldik." dedi.

HALK ŞARKILARI SÖYLEDİLER

Konuşmaların ardından Antalya'da yaşayan Polonyalı sanatçı İrina Yalçın, Antalya Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği'nde müzik ve dans eğitimi verdiği Polonyalı çocuklarla birlikte sahne aldı. Geleneksel kıyafetiyle eline mikrofonu alan Yalçın, şarkılar söyleyip geleneksel halk danslarından örnekler sundu. İrina Yalçın'ın ardından sanatçı Katerina Maksımova sahneye aldı. Maksımova da Polonya'ya özgü birbirinden güzel neşeli, keyifli şarkıları yorumladı. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: