Antalya
16.06.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
VİDEO- Hayriye'ye öldüren eski eşe ömür boyu hapis
VİDEO- Hayriye'ye öldüren eski eşe ömür boyu hapis

Döşemealtı ilçesinde eski eşi Hayriye Alkutay'ı (30) tabancayla öldürüp, 2 kayınbiraderini de yaralayan tutuklu sanık Mehmet Ayata, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

HABERİN VİDEOSU 

Olay, geçen yıl 1 Aralık'ta saat 22.00 sıralarında Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi Toplu Konut İdaresi yerleşkesi CY 12 Blok'ta meydana geldi. Mehmet Ayata, eski eşi Hayriye Alkutay'ın ailesi ile birlikte yaşadığı eve gitti. Burada taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Mehmet Ayata, yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayı çıkarıp ateş etti. Hayriye Alkutay yaşamını yitirdi, kardeşleri Murat ile Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı. Gözaltına alınıp, tutuklanan Mehmet Ayata hakkında dava açıldı.

 

SANIK HAKİM KARŞISINDA

 

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Ayata katılırken, taraf avukatları ve mağdur yakınları salonda hazır bulundu. Son kez hakim karşısında savunmasını yapan Mehmet Ayata, çocuklarını öğle saatlerinde gördüğünü, akşam da görmek istediği için eve gittiğini, burada eski kayınbiraderleri ile tartıştığı için eylemi yaptığını söyledi. Ayata, son söz olarak "Allah büyük" dedi.

 

Sanık Ayata, 'boşandığı eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, kayınbiraderi Murat Alkutay'ı 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 16 yıl, diğer kayınbiraderi Ahmet Emre Alkutay'ı 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıl, 'ruhsatsız silah bulundurma veya taşıma' suçundan ise 1 yıl ile 600 TL ceza aldı. Sanık Ayata'ya indirim uygulanmadı. (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: