Antalya
15.06.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
ÜRETEN ELLER SERGİSİ
ÜRETEN ELLER SERGİSİ

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yıl sonu sergisi Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Üreten Eller Sergisi’nin açılışını Başkan Ümit Uysal yaptı.

 

Muratpaşa Belediyesi tarafından 18 ayrı merkezde, 58 sınıfta düzenlediği mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarına yaklaşık 4 bin 500 bin kursiyer katıldı. Kursiyerlerin yıl sonu sergisi Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde  açıldı.

HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİLER

Yağlı boya tablolardan el sanatlarına, tekstilden seramik ve heykele binlerce ürünün yer aldığı Üreten Eller Sergisi’nin açılışına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin müzik kurslarına devam eden kursiyerlerin ve ziyaretçilerin hep birlikte söylediği İzmir Marşı’na da eşlik etti.  Uysal, “Sanat ve kültür, insanların hayatla bağını güçlendirir. Dünyaya insanlarla paylaşımını artırır. Buna emek veren kursiyerlerimizi, yorucu ve uzun yılın ardından bu sergi ve dinletiyi ortaya koyanları kutluyorum” diye konuştu.

3 KAT BÜYÜDÜ

Yaklaşık 8 yıl önce bin 500 civarında kursiyerin katılımıyla düzenlenen mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarını her yıl yaklaşık 4 bin 500 kişinin devam ettiği bir yapıya geliştirdiklerini söyleyen Başkan Uysal,  kurslar üç kat büyürken Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nin de her zaman öğretmen görevlendirdiğini dile getirdi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: