Antalya
09.06.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Sinan Mahallesi doğalgaz bekliyor
Sinan Mahallesi  doğalgaz bekliyor

Sinan Mahallesi’nde 5 Haziran’da yapılan muhtarlık seçimini kazanan Adnan Nini, mahallenin doğalgaza ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

 

Muratpaşa İlçesi sınırlarındaki Sinan Mahallesi’nde mevcut muhtar Hasan Özveren’in ölümü nedeniyle muhtarlık seçiminin 5 Haziran’da yenilenmesi kararı alınmıştı. 5 adaylı muhtarlık seçimi sonucunda ipi göğüsleyen Adnan Nini, ilk hedeflerinin doğalgaz sorununun çözüme kavuşturulması olduğunu söyledi. Nini, belediye ve ilgili şirketin bu konuda harekete geçmesini beklediklerini söyledi.

 

İki mahallede seçim

 

Muratpaşa İlçesine bağlı Sinan Mahallesi'nin muhtarı Hasan Özveren, 12 Ocak 2022 tarihinde kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmiş ve muhtarlık görevi o tarihten sonra 1. Aza’ya devrolmuştu. Muratpaşa’nın Meydankavağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Budaklı da 30 Eylül 2021’de vefat edince Muratpaşa 1. İlçe Seçim Kurulu aldığı kararla, 5 Haziran 2022’de Meydankavağı ve Sinan Mahalleleri için muhtarlık seçimi yapılacağını duyurmuştu.

 

Ölen muhtarın Azasıydım

 

5 Haziran seçimleri sonucunda Sinan Mahallesi’nde Adnan Nini, Meydankavağı Mahallesi’nde ise Metin Kök muhtarlığa seçildi. Sinan Mahallesi’nde 2019 yılında Aza seçilen Adnan Nini muhtarlık seçim sürecini ve hedeflerini anlattı. Nini, “2 ay önce aday olmaya karar verdim. Yorucu bir süreç oldu ama güzel bir sonuç oldu. İlk önce 6 aday vardı. Sonra 1 aday çekildi. 5 aday ile seçime girdik. 6 bin seçmenden 1500 seçmen oy kullanmaya geldi. 769 oy aldım. Oy kullanan kullanmayan herkese teşekkür ediyorum. Ben rahmetli Hüseyin Özveren’in Aza’sıydım. Onun bıraktığı yerden devam edeceğim. Doğalgaz’ı mahallemize getirmeyi istiyoruz. Önceliğimiz bu olacak. Muratpaşa Belediyesi’ne ve Enerya şirketine taleplerimiz oldu. Neden sonuç alamadığımızı bilmiyoruz. Mahallemizi doğalgaza kavuşturmak istiyoruz. Bunun için kurumlarla iletişimi arttıracağız”dedi.

 

Adnan Nini kimdir?

 

1 Mart 1963 tarihinde Sinan Mahallesi’nde dünyaya geldim. 1983-1987 yılları arasında Karayolları Bölge Müdürlüğünde çalıştım. O yıllarda Yolspor’da Profesyonel futbol oynadım. 1987’de Antalya Belediyesi’ne geçtim. 1994’te yılında Muratpaşa Belediyesi’nde meslek hayatımı sürdürdüm. Park Bahçeler Müdürlüğünde satın alma ve puantörlük görevi yaptım ve 2010 yılında emekli oldum.

 

Murat ŞENTÜRK

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: