Antalya
02.06.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
EMEKÇİ AÇLIĞA MAHKUM EDİLDİ
EMEKÇİ AÇLIĞA MAHKUM EDİLDİ

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, doğalgaza ve elektriğe gelen zamma tepki gösterdi

Haziran ayına doğalgaz ve elektriğe gelen zamlarla girdik. Doğalgaza yüzde 30, elektriğe ise yapılan yüzde 15 zam, Eğitim İş Antalya Şubesi'nin tepkisini çekti. Şube Başkanı Sadık Acar, "Ancak AKP hükümeti, günlük olarak gelen zam haberlerindense artık aylık zamlara bile yurttaşları razı etmeye çalışmaktadır. Doğalgaz son bir yılda sanayide yüzde 601, konutta yüzde 146 zamlandı. '320 milyar metreküp doğalgaz bulduk' müjdesinden sonra doğalgaza 13 kere, elektriğe 12 kere zam geldi" dedi.

YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLDİK

Yurttaşların büyük bölümünün açlık ve yoksullukla yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Acar, "TÜİK'in açıklamasına göre yıllık enflasyon yüzde 69,71 olarak gerçekleşti. Ancak kamu çalışanlarına ve emeklilere yapılan zamlar TÜİK’in çarpıtılmış rakamlarının bile gerisinde seyrederek kamu emekçileri günden güne yoksulluğa mahkûm edilmiştir" dedi.

VATANDAŞI UMURSAMIYORLAR

Acar sözlerini şöyle tamamladı: "AKP iktidarının, yurttaşlar açlıktan kırılırken yandaşa, partiliye, mülteciye, akrabaya, haksız bir şekilde ulaşabildiği her yerden maaş alan liyakatsizlere tanıdığı ayrıcalıklardan vazgeçip, ülkesi için mücadele veren kamu emekçilerinin ve emeklilerin sorunları ile ilgilenmesi gerekirken, bu çarpık düzene devam etme hırsıyla daha fazla tutunma imkânı kalmamıştır" Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: