Antalya
26.05.2022
A
GÜNDEM , EĞİTİM
DİGİTAL İLETİŞİM MASAYA YATIRILDI
DİGİTAL İLETİŞİM  MASAYA YATIRILDI

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu düzenlendi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen sempozyumda ‘Dijital Çağda İletişim Araştırmaları’ ele alındı.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu (IMS 2022), 16-18 Mayıs tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. 14 farklı ülkeden ve 24 farklı üniversiteden iletişim disipliniyle ilgili çalışmalar yürüten katılımcılar, 4. Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu aracılığıyla çevrimiçi olarak bir araya geldi. Sempozyumda, onur konuklarının açılış sunumlarının ardından ikinci ve üçüncü günde gazetecilik, sosyal medya, medya okuryazarlığı, bağımlılık, toplumsal cinsiyet ve eğitim, halkla ilişkiler ve siyaset konularında toplam 25 bildirinin sunumu gerçekleştirildi.

ULUSLARARASI BİR FORUMSempozyumda.video konferans yoluyla konuşma yapan Rektör Özkan, “Farklı geçmişlere sahip uluslararası araştırmacıları iletişim biliminde yaşanan dönüşümleri tartışmak üzere bir araya getirmek amacıyla gerçekleştirilen sempozyumun, hepimizin aklındaki bazı soruları yanıtlamakla kalmayıp, aynı zamanda yeni ve verimli soruların yeşermesine zemin hazırlayacağına inanıyorum” dedi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Ebren ise IMS 2022’nin iletişim alanı ile ilgili farklı disiplinlerden akademisyenlerle uygulayıcıların deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak için uluslararası bir forum olduğunu dile getirdi.

ULUSLARARASI KATILIM

Belçika Louvain Katolik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Valérie Swaen, “Pazarlama iletişimi kurumsal sosyal sorumluluğa katkı sağlar mı ya da kurumsal sosyal sorumluluk pazarlamaya katkı sağlar mı?” başlığını taşıyan sunumu Macaristan’daki Budapeşte Corvinus Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tamás Bokor ise, “Yapay zekaya ilişkin gündelik anlatılar ve yapay zekanın insanlıkla ilişkisi” başlıklı sunumunu yaptı. Güney Kore’deki Hallym Üniversitesi’nden Prof. Dr. Michael Prieler da ‘Sosyal Medya ve Temsil’ başlıklı konuşmasında gelenekselden dijitale geçişte medya temsillerinin ‘temsil’den ‘öz-temsil’e dönüştüğüne vurgu yaptı. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: