Antalya
25.05.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
 ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

PENÇE-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in  cenazesi, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarıyla omuzlarda taşınarak getirildiği Uncalı Mezarlığı’nda  toprağa verildi.

PENÇE-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in (28) cenazesi, toprağa verilmek üzere askeri uçakla Antalya'ya getirildHavalimanından düzenlenen törene şehit ailesi ve yakınlarının yanı sıra protokol üyeleri katıldı. Vali Ersin Yazıcı, şehidin annesi Berrin Güler ile kız kardeşi Merve Güler'e başsağlığı diledi.

AĞITLAR YAKTILAR

Güler'in cenaze namazı, ikindi vakti Akdeniz Üniversitesi Camii'nde kılındı. Cenazeye mülki ve askeri erkanın yanı sınar çok sayıda vatandaş katıldı.  Şehit Güler'in babası Mesut Güler, annesi Berrin Güler, kız kardeşi Merve Güler ve yakınlarını cenazede protokol üyeleri ve yakınları teskin etmeye çalıştı. Aslen Şanlıurfalı olan şehidin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı.

ŞEHİTLER ÖLMEZ

Namazın ardından 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları eşliğinde Şehit Güler'in tabutu omuzlarda cenaze aracına kadar taşındı. Askeri bandonun da eşlik ettiği tören sonunda şehit Güler'in cenazesi, Uncalı Şehitliği'nde defnedildi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: