Antalya
24.05.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
SUSARSAN ÖZGÜRSÜN
SUSARSAN ÖZGÜRSÜN

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek,  bir çok insanın sosyal medyadan hükümeti eleştirdiği için soruşturma ile karşı karşıya kalmasını eleştirdi. Zeybek,  “AKP’nin ifade özgürlüğü tanımı, ‘ifade etmediğin sürece özgürsün’ şeklindedir.” dedi.

 

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” ifadelerini eleştirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eski tweetlerinedeniyleyargılandığını hatırlatan CHP’li Zeybek, “AKP’nin ve Adalet Bakanı’nın ifade özgürlüğü tanımı, ifade etmediğin sürece özgürsün demektir.” dedi.

‘TALİMAT SİSTEMİ’NİN DIŞAVURUMU

CHP’li Zeybek yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsanların düşüncelerini özgürce açıklayabileceği mecralar üzerinde tahakküm kurmak siyasal iktidarın hobisi haline gelmiştir. Medya’nın büyük çoğunluğu üzerinden yandaşlarla kurulan hegemonyaya rağmen insanlar özgürce sosyal medyadan görüş ve eleştirilerini aktardıklarında ise yargı eli ile üzerlerine gidilmektedir. Hatırlanacağı gibi partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’da geçmişte sosyal medyayı toplumların baş belası olarak tanımlamıştı, onun Adalet Bakanı’nın ise tweetten değil, içinde yazılandan soruşturma açılıyor ifadesi aslında talimat sisteminin dışavurumudur.Dün FETÖ elebaşına güzellemeler yapan Adalet Bakanı Bozdağ’a o sözleri için birsoruşturma açılmamışsa aksine ödüllendirilip tekrar bakan yapılmıştır.Bugün sosyal medyada hayat pahalılığını, adaletsizliği, işsizliği eleştiren vatandaşlara da soruşturma açılamaz.”   HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: