Antalya
24.05.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Saygılı için son görev
Saygılı için son görev

Tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde hayata gözlerine yuman CHP'li Muammer Saygılı, Arapsuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.  Muratpaşa Camii’ndeki törene katılan yakınları, partililer ve sivil toplum örgütü temsilcileri Saygılı’yı gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurladı.

Veteriner Hekimleri Odası Antalya Şubesi başkanlığının yanı sıra CHP’den İl Genel Meclisi üyeliği, CHP İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve son olarak da 2019 seçimleri sonrası Konyaaltı Belediye  Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ve bu görevden emekli olan Muammer Saygılı, 10 gün önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu. Gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanan Saygılı için ilk tören, Konyaaltı Belediyesi önünde düzenlendi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Muammer Saygılı’nın naaşı daha sonra cenaze namazı için Muratpaşa Camii’ne getirildi. Törenlere, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı ve Rafet Zeybek, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın, ATSO Başkanı Davut Çetin, belediye meclis üyeleri, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Karabayoğlu, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Okan Hançer, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Dursun Büyüktaş, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Bayram Ali Çeltik ile çok sayıda CHP'li ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. Törene katılanlar Saygılı ailesine başsağlığı dileklerini ileti.  Kılınan namazın ardından Muammer Saygılı'nın cenazesi Arapsuyu Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ESEN’İN GÖZYAŞLARI

Hem CHP İl Başkanlığı yaptığı dönemde hem de Konyaaltı Belediye Başkanı olduktan sonra Muammer Saygılı’ya ekibinde başkan yardımcısı olarak görev veren Başkan Semih Esen, Saygılı’nın cenazesinde hüzne boğuldu. Saygılı’nın çok yakın arkadaşı ve sırdaşı olduğunu dile getiren Esen,  “Ağzından hiç kötü bir söz çıkmazdı. Hiç kimse için yüreğinde kötü şeyler biriktirmezdi. En zor anlarımda hemen yanımdaki kişiydi. Bize güç, moral verendi. En önemlisi de bizden asla ama asla dürüstlükten ve sevgiden ayrılmamamız gerektiğini her daim hatırlatırdı. Çok üzgünüm. Kendisi gitti sevgisi kaldı, dostluğu kaldı. Onu asla unutmayacağız. Mekânı cennet olsun” dedi.

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: