Antalya
23.05.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ASMO'ya yeni başkan
ASMO'ya yeni başkan

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMO) Olağan Genel Kurul’unda 1152 oy alan Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Adayı Sacittin Hancıoğlu 1152 oy ile kazanan taraf oldu. 2 dönemdir Oda Genel Sekreteri olan Hancıoğlu’nun listesi, 7 üyeli yönetim kurulunda 5 üye ile çoğunluğu sağladı.

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 24. Seçimli Olağan Genel Kurulu, 21-22 Mayıs tarihlerinde odanın hizmet binasında yapıldı. Mevcut Başkan Emrullah Tayfun Çavdar’ın yeniden aday olmadığı seçimde “Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu” adına Sacittin Hancıoğlu, “Meslekte Birlik Grubu” adına Beytullah Demir aday olurken, Demet Çetin bağımsız aday olarak seçime girdi. Genel kurulun Cumartesi günü yapılan açılış bölümünde her 2 başkan adayı da seçilmesi durumunda yapacaklarını anlattı.

SORUNLARI DA ÇÖZÜMÜ DE BİLİYORUZ

“Çağdaş Demokrat Grubu” isimli liste ile seçime giren Sacittin Hancıoğlu, 2 dönemdir Oda Sekreteri olduğunu ve sorunları çok iyi bildiğini belirtti. Hancıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: " Antalya’da ki paydaş kurumlarımızı iyi biliyorum. İşleyişlerini, yetkililerini iyi biliyorum. Yani mazbatamızı aldığımız andan itibaren verdiğim sözleri gerçekleştirmek için çalışabileceğim. Bunun için sizlerden yetki istiyorum. Bağımlı çalışan meslektaşlarımızın çoğunluğunun asgari ücret tarifesinin yayınlanması ile ilgili istekleri var. Bu konuyu enine boyuna onlarla ve danışma kurulumuzla görüşerek bir çözüm yolu bulacağız. Bunun için sizlerden yetki istiyorum."

KİMSENİN ARKA BAHÇESİ OLMAYACAĞIZ

“Meslekte Birlik Grubu” isimli liste ile seçime giren Beytullah Demir ise kimseyi ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışı ile hareket edeceklerini söyledi. Demir, "Odamızın kurumsal yapısını koruyacak hiç bir siyasi argümanın arka bahçesi olmayacak demokrasiden uzaklaşmadan herkese eşit davranacağız. Meslektaşlarımızla resmî kurumlar arasında yaşanan sorun ve sıkıntıları minimize etmek için elimizden geleni yapacağız.  30 yıldır aynı mantıkla yönetiliyoruz bir de bizi deneyin memnun kalmazsanız kaybedeceğiniz tek şey 3 yıl olacak. Memnun kalacağınızdan eminiz onun için kazanacağınız çok şey olacak" dedi. Demir, konuşmasında göreve gelirlerse yapacakları 30 projeyi kalem kalem anlattı.

HANCIOĞLU BAŞKAN OLDU

“Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu” isimli liste ile yarışan Sacittin Hancıoğlu seçimler sonucunda 1.152 üyenin oyunu alarak Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yeni başkanı oldu. 7 üyeli Yönetim Kurulu’nda Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu 5 üye, 389 oyda kalan Beytullah Demir önderliğindeki “Meslekte Birlik Grubu” isimli liste ise 2 üye ile temsil edilecek. Engin KORKMAZ

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: