Antalya
23.05.2022
A

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Antalya'da da coşkuyla kutlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konsere binlerce vatandaş katıldı. Siyasette esen sert rüzgârın etkisi 19 Mayıs'ta net olarak görüldü. Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlikte gözüme çarpan detay ise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in törene katılmamasıydı.  Alanı hıncahınç dolduran kalabalığa Böcek yerine Büşra Dirgen Özdemir'in seslenmesi homurdanmalara neden oldu. Özdemir'in ince sesi ve uzun konuşma metni Antalyalıları öfletip pöfletti.

Kutlamaların ardından eve dönerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya Havalimanı'nda olduğunu öğrendik. Kılıçdaroğlu, Burdur’da bir takım etkinliklere katılmak, akşam saatlerinde ise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in oğlunun nikâh şahitliğini yapmak üzere Antalya'ya gelmiş…  Kendisini belediye başkanları, milletvekilleri, yöneticiler dâhil kalabalık bir heyet karşılamıştı... Bir kişi hariç... 19 Mayıs'ta başkanı olduğu Büyükşehir'in etkinliğine katılmayan Muhittin Böcek, Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılayanlar arasında da yoktu. Bu detay ilginç geldi.

'Acaba bir sağlık sıkıntısı mı var ' diye siyasi kulisler çalkalandı.

20 Mayıs'ta oğlunun düğününde gördük kendisini. Adım atmakta sıkıntı çeken Böcek’in tendon sakatlanması yaşadığı, doktorların izni ile düğüne özel ayağındaki alçıyı 3 saatliğine çıkardığı öğrenildi. Yörük Festivali’ne Kılıçdaroğlu’nun gelmekten son anda vazgeçmesi ile Böcek merkezli dedikodular da hemen tavan yapıyor haliyle… Ne diyelim, görünmez kaza. Geçmiş olsun.

MUAMMER SAYGILI'YI KAYBETTİK

Veteriner Hekimler Odası'nda uzun süre başkanlık yapan hayvan dostu, CHP'nin sevilen simalarından Muammer Saygılı hayatını kaybetti. Sosyal projelerde yer alan Saygılı bugün toprağa verilecek. Bu noktada söz yine Muhittin Başkan'a gelecek.  Böcek, Adana dönüşü kazada hayatını kaybeden 3 genç için sosyal medyada hemen üzüntüsünü belirtirken, partili partisiz her kesim tarafından sevilen Muammer Saygılı için ölümünden 9 saat sonra rahmet diledi...

Bunun yanı sıra Cumartesi günü Euro League’de şampiyon olan Anadolu Efes Basketbol takımı için Muhittin Böcek'in sosyal medyasından maçın bitiminden yaklaşık 15 saat sonra tebrik paylaşımı yapıldı! Böcek'in sosyal medya yönetimine bir el atması gerekiyor sanki...

ANTALYA STADI'NDA AMATÖRCE İŞLER

Nuri Şahin, Antalyaspor'u aldı bambaşka bir noktaya götürdü.  Oynattığı güzel futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Ligin bitimine 4-5 hafta daha olsa Antalyaspor Avrupa biletini dahi alabilirdi.

Antalyaspor'un her yıl en az 10 maçını statta izlerim. Bizim yer aldığımız basın tribününde Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) özverili çalışması sonucu her hangi bir sorun yaşanmıyor. Örneğin basın kartı olmayanlar oraya alınmıyor, girmek isteyenler engelleniyor. Bu konuda disiplinli davranışından dolayı başta TSYD Şube Başkanı Şifa Çiçek ve yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Fakat aynı duyarlılık basın tribününün hemen altında yer alan VIP tribününde gösterilmiyor. Özellikle büyük maçlarda orası arapsaçına dönüyor.  'O futbolcunun eşi', 'bu yöneticinin tanıdığı', 'şu başkanın akrabası' vs. ne kadar torpilli ama biletsiz izleyici varsa VIP tribüne sıkıştırılıyor. Oraya nasıl giriyorlar bunu da anlamıyorum; sonuçta herkesin oturacağı yer belli... Sanırım bu torpilli izleyicilere girişte bilet kontrolü yapılmıyor, 'Boş bulduğun yere otur' deniyor.  Onlarda kendine söyleneni yapıyor.  Kıyamet o torpilli izleyicinin oturduğu koltuğun gerçek sahibi geldiğinde kopuyor.

Koltuk sahibi yerine oturmak istiyor, torpilli izleyici de kalkmak istemiyor.  Maalesef olan güvenlik görevlilerine ve personele oluyor.  Basın tribününde maç izlerken, maç bitimine kadar genelde VİP tribündeki bu tartışmalara tanık oluyoruz.

Antalyasporlu yöneticilerin yeni sezonda bu torpilli izleyicilere çözüm bulması şart. 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok