Antalya
20.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Uysal: Hepiniz birer Mustafa Kemal olun
Uysal: Hepiniz birer  Mustafa Kemal olun

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenen All Star Basketbol Şenliği'nde gençlere “Hepiniz birer Mustafa Kemal olun" diye seslendi.

Muratpaşa Belediyesi, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı'nda basketbol şenliği düzenledi. Muratpaşa Belediyesi yanında bulunan dev meydan, şenlik için basketbol arenaya dönüştürüldü.

RENKLİ YARIŞMALAR

Şenlikte 16 yaş kategorisinde 20 takım 80 sporcu, 18 yaşta 30 takım 120 sporcu mücadele ederken, yetenek yarışmasına 20, üçlük yarışmasına 22, smaç yarışmasına 5 genç katıldı. Gençlerin son ana kadar mücadele ettiği şenlikte 16 yaş kategorisinde 'Kel Ali Tel Ali', 18 yaşta 'Naneli Sakız' şampiyon oldu. Yetenek yarışmasını Enes Berat Ünal kazanırken üçlük yarışmasının şampiyonu Kuzey Arda Çetin, maç yarışmasının ise Baran Tuğtekin oldu. Birinci olan takım oyuncuları ve diğer şampiyonlar 750 lira değerinde hediye çeki, kupa ve madalyanın sahibi oldu.

HER YER SAMSUN

Şenlik alanında gençlere seslenen Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, “19 Mayıs bize, yurdumuz düşman işgalindeyken bile Atatürk gibi toplumumuza önderlik ettiğimizde ve doğru bir mücadeleyle her türlü güçlüğü yenebileceğimizi öğretti. Şu anda da güçlüklerimiz, bazı zorluklarımız var. Ama ne diyoruz 'Her gün 19 Mayıs, her yer Samsun olsun.' Hepiniz birer Mustafa Kemal olun" dedi. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: