Antalya
Yayın Tarihi : 20.05.202200:05
Güncelleme Tarihi : 19.05.202221:17
A

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, işgal altındaki vatanı kurtarmak için bundan 103 yıl önce yola çıkmıştı. Başarılamaz denilen kurtuluş mücadelesini tüm zorluklara ve olanaksızlıklara rağmen başardı. Kurduğu Cumhuriyeti ise Türk gençliğine emanet etti. Unutulmamalıdır ki Bizler hepimiz hangi yaşta olursak olalım Atatürk gençliğiyiz, hepimiz cumhuriyet gençliğiyiz.

Cumhuriyetimiz ne yazık ki son yıllardaki basiretsiz siyasetçilerin yanlış politikaları sonucu çok büyük tehlike altındadır. Ekonomimiz, tarımımız çökertilmiş, yurttaşlarımız hiç hak etmediği ağır ekonomik zorluklara mahkûm edilmiştir.

Diğer yandan Cumhuriyet rejimimiz değiştirilmiş, istiklal savaşımızı yöneten, ülkemizi kuran yüce meclis etkisizleştirilmiştir. Bir an önce hukukun üstünlüğüne dayalı, demokrasinin egemen olduğu, huzurlu bir Türkiye için parlamenter sistem tekrar ayağa kaldırılmalı ve egemenlik kayıtsız şartsız, sonsuza kadar milletin olmalıdır.

Gündemde çokça tartışılan ve bilgi kirliliğin yoğun olduğu Ukrayna Rusya savaşı kapsamında Büyük Ortadoğu Projesinde görev alanların İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliğine itiraz etmesi son derece traji komiktir.

Möntro Boğazlar Anlaşmasını imzalayan Cumhuriyet rejimini değiştirenler, Möntro’yu savunan amiralleri zindana göndererek ABD’nin planlarına hizmet etmeye devam etmektedirler.

İstanbul ve Çanakkale merkezli Marmara bölgemizin üniter yapımızdan koparılmasını ve federatif yapıyı hedefleyenler unutmasın ki Türk Milleti buna asla izin vermeyecektir.

Atatürk’ün düşüncelerini ve eserlerini hiç kimse milletimizin yüreğinden silemez. Atatürk’ün adını, stadyumlardan, meydanlardan, hava alanlarından silmeye kalkanlar bilsinler ki milletimizin vicdanını incitiyorlar. Türk Milleti’nin ihtiyaçları yerine ABD emperyalizminin taleplerini yerine getirenler, tarihimizde kara bir leke olarak yer alacaklardır.

Milli bayramlar, devlet erkânı ile milletin birlikte kutladığı bayramlardır. Bugün Devletin en yetkilileri ve devlet erkânı hiçbir bayrama katılmamaktadır. Kurtuluş ve kuruluş tarihimizin milli bayramları ne yazık ki kaldırılmıştır. Yeni bayramlar icat edilmiş ve gerçekle alakası olmayan bir tarih bilinci yurttaşlarımıza verilmektedir.

Ancak hiç umutsuz değiliz. Kaldırılan bayramlar tekrar yerine konur daha coşkulu ve kararlı bir şekilde yeniden kutlanmaya başlanır. Yeter ki bugün olduğu gibi bundan sonra da aramızdaki tüm ayrılıkları erteleyerek birlik ve beraberliğimizi koruyalım.İnanıyorum ki buradaki tüm kurum başkanları ve yöneticileri ve Antalya el ele verecektir.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok