Antalya
20.05.2022
A
GÜNDEM
KORKUTELİ'DE SEL
KORKUTELİ'DE SEL

Korkuteli Dereköy ve Sülekler mahallelerinde etkili olan şiddetli yağmur ve dolu sonrası sel meydana geldi.  Afet sonucu 48 küçükbaş hayvanın öldüğü bölgede bahçeler ve bazı evler zarar gördü.

Korkuteli'nde önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak sonrası ilçeye bağlı Dereköy ve Sülekler mahallelerinde su taşkınları meydana geldi. Bazı evlerin zarar gördüğü, yolların çamurla dolduğu bölgede, sebze bahçeleri ve ağaçlarda zarar oluşurken, 48 küçükbaş hayvan telef oldu. Bölgeye gelen Korkuteli Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışma başlattı.

EVLER VE BAHÇELER ZARAR GÖRDÜ

Dereköy Mahalle Muhtarı Taner Yaşa, "Allah bu felaketten daha büyüğünü göstermesin. Ani gelişen dolu ve sağanak yağmur sonrası 48 küçükbaş hayvan öldü. Meyve ağaçları ve sebze fidanları zarar gördü. Bazı evler oturulamaz durumda. Devletimizden en kısa zamanda yaralarımızı sarmasını bekliyorum" dedi.

Bu arada Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri Dereköy ve Sülekler mahallelerinde hasar tespitine başladı.

BÜYÜKŞEHİR  SEL BÖLGESİNDE

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri, ASAT, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü personel ve araçlarıyla Dereköy ve Sülekler Mahallesi’ndeki çalışmalara destek verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve ASAT Genel Müdürlüğü’ne ait araçlar ile selin taşıdığı çamur ve kalıntılar temizlendi. Gece boyu çalışan ekipler, selin yarattığı olumsuzlukları gidermeye çalıştı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: