Antalya
19.05.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
ZORAKİ FESTİVAL
ZORAKİ FESTİVAL

İlk olarak AK Parti Gençlik Kolları tarafından yapılacağı açıklanan ancak tepkiler üzerine İletişim Başkanlığı’nın düzenlediği söylenen Büyük Gençlik Festivali, 21 Mayıs’ta Adana’da yapılıyor. Festivale Antalya’daki devlet liselerinden öğrenci taşınacak olması tepki çekti.

 

Büyük Gençlik Festivali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile 21 Mayıs'ta Adana'da gerçekleştirilecek. Önce AK Parti Gençlik Kolları tarafından yapılacağı açıklanan festivalin gelen tepkiler üzerine İletişim Başkanlığı tarafından yapıldığı duyuruldu. Fakat AKP Gençlik Kolları sitesinde festivalin kendileri tarafından düzenlendiğini duyuran video hala yayından kaldırılmadı.

LİSELERDEN ÖĞRENCİ TAŞINACAK

Türkiye'nin diğer illerinden olduğu gibi Antalya'dan da çok sayıda lise öğrencisi, festivale katılımı çogaltmak için Adana'ya götürülecek. Devlet liselerinin yönetimleri katılımı sağlamak amacıyla öğrenci velilerine izin belgesi imzalatıyor. Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından velilere gönderilen belgede öğrencilerin 2 günlük Adana Gençlik Festivali’ne götürüleceği belirtildi.  

ERDOĞAN GENÇLERE SESLENECEK

Festivalin açılışına katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan,2023 genel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak liselere yönelik bir konuşma yapacak. Organizasyonda Oğuzhan Koç, Tuğçe Kandemir, Uğur Işılak ve Erdem Kınay konser verecek.  En son 2014 yılında düzenlenen Büyük Gençlik Festivali, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 8 yıl tekrar yapılmış olacak. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: