Antalya
18.05.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Antalyaspor'da tarihi hazırlık
Antalyaspor'da tarihi hazırlık

Cuma akşamı yapacağı sezonun son maçında Galatasaray’ı ağırlayacak olan Antalyaspor, yenilmezlik serisini 16’ya çıkarıp yeni bir rekor kırmayı hedefliyor. Nuri Şahin’in aktif futbol hayatını resmen sona erdireceği müsabakaya 30 bin taraftar bekleniyor. Bu arada stadın ismi de değişiyor.

 

Ligde 15 maçtır yenilmeyen ve bu başarı ile tarihe geçen Antalyaspor, sezonun son maçında Cuma akşamı Galatasaray ile yapacak. Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in sahaya ilk 11’de çıkarak 7. dakikada kenara alınması ve aktif futbol yaşamına son vermesinin beklendiği müsabakaya taraftarlar da özel hazırlık yapıyor. Ersun Yanal’ın görevine son verilmesinin ardından Futbol Şube Sorumlusu olarak görevlendirilen Şahin, geride kalan haftalarda yedek futbolcu olarak kulübede yer almıştı. Sezonun sona ermesi ile diplomasını alması beklenen Şahin, Galatasaray maçına son kez yedek oyuncu olarak çıkacak.

HEDEF 30 BİN TARAFTAR

Bu arada Antalyaspor taraftarları Galatasaray maçına özel olarak hazırlanıyor. Aktif futbol yaşantısına son verecek Nuri Şahin’e güzel bir veda programı hazırlamak isteyen futbolseverler, özel kareografilerle tribünleri süsleyecek. Sosyal medyadan örgütlenen çok sayıda futbolsever, hedef olarak 30 bin Antalyasporlunun tribünde olmasını ve Nuri Şahin’e yakışır bir veda programı yapılmasını istiyor. Tribün önderleri,“Antalyaspor’daki en büyük hayalim, tribünleri tamamen dolu görmek” diyen Nuri Şahin’in hayalini gerçekleştirmek.” için canla başla çalışıyor.

STAD İSMİ DEĞİŞİYOR

Bu arada Galatasaray maçı öncesi köklü bir değişiklik de Antalya Stadı’nda yaşanıyor. Sezon başında anlaşılmasına rağmen bakanlıklar arasındaki prosedürün tamamlanamaması nedeni ile gerçekleşemeyen isim sponsorluğu, bu maçta hayata geçecek. Antalyaspor Yönetimi’nde bulunan Yıldıray Karaer’in sahibi olduğu Corendon Havayolu firması, bundan sonra stadın isim sponsoru olacak. Stadyumun dış cephesine yeni isim monte etme çalışması devam ederken, bundan sonra stadın ismi Corendon Airlines Park olacak.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: