Antalya
17.05.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
AÜ’DE ÖZEL BULUŞMA
AÜ’DE ÖZEL BULUŞMA

Akdeniz Üniversitesi’nde Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinlikleri düzenlendi. Güzel Sanatlar ve Spor Bilimleri fakültelerini ziyaret eden özel gereksinimli bireyler, uugulamalı eğitim aldı.

Akdeniz Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu öğrencilerine yönelik farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi.  Özel gereksinimli öğrenciler, Öğrencilere, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğr. Gör. Dr. Ayşen Oluk’un eşliğinde,  heykel, taş, metal ve ahşap, seramik, resim ve müzik atölyelerindeki derslere konuk oldu. Spor Bilimleri Fakültesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdi Kaya’nın eşliğinde de,  eğitsel oyunlarla ısınmalar yapıp kaba motor denge ve koordinasyon çalışmaları sonrasında voleybol maçı yaptılar.

 

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERİMİZ İÇİN YENİ PROJELER

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Adile Emel Sardohan Yıldırım “Özel gereksinimli öğrencilerimizi kampüsümüzde ağırlamak, birlikte etkinlikler yapmak bizleri onurlandırmıştır. Fakültelerimizin desteğiyle tüm hafta süren farklı etkinliklerle aslında ne kadar büyük bir aile olduğumuzu da anlamış oluyoruz. Bu etkinliklerde özel gereksinimli öğrencilerimizin idarecileri, öğretmenleri ve aileleriyle yaptığımız görüşmelerimizde üniversite olarak özel gereksinimli bireyleri yetişkin eğitimi anlamında desteklemek için yeni projelerimizi tasarlamaya başladık.” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

KUTU KUTUKUTU

PİZZA VE PİDE YAPTILAR

Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında örnek bir etkinliğe imza attı. Akademik danışman Doç. Dr. Adem Arman önderliğindeki etkinlikte, Gastronomi Topluluğu üyesi üniversite öğrencileri, Kepez Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerine pizza ve pide yapım eğitimi verdi. Özel öğrenciler hem hamur yoğurmayı öğrendi, hem de eğlenceli vakit geçirdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: