Antalya
16.05.2022
A

Ligin ikinci yarısının en formda iki takımı arasında oynanacak maç ile ilgili, tıpkı Konya maçının kalitesini izleme beklentisi ile düştüm İstanbul yollarına… Maç öncesi Kasımpaşa’da Donk’un kadro dışı, Eren Elmalı ve Doğukan’ın da sakat olduğu için kadroda olmadığını öğrenince beklentim biraz suya düştü. Antalyaspor’un daha rahat bir skor elde edip kendi rekorunu kırmasını bekleme konusunda haksız değildim.

Kadrolar elime ulaştığında Veysel-Kudryashov’un yedek, Bahadır’ın 11’de olmasını yadırgadım. Buna rağmen maça hırslı ve istekli başlayan taraf Antalyaspor oldu. Doğukan ve Haji Wright’ın kaçırdığı gollerin ardından hız kesmeyen takım, Haji Wright’ın kendinden beklenmeyen çeviklikteki çalım ve ortası, Fredy’nin doğru zamanda doğru yerde olması sonucu 1-0 öne geçti.

Önemli eksikleri olan ve fazla hamle şansı kalmayan Kasımpaşa, risk alarak gol ararken Antalyaspor bir an önce ikinci golü bulup rahatlamak istiyordu. Fernando’nun maestro şefliğinde geliştirilen ataklar Kasımpaşa kalesini ablukaya almışken, Bahadır’ın kaptırdığı topun devamında kaleye giden topu Naldo kornere atmayı başardı ve kornerden gelen gol skoru eşitledi.

Yenen basit gol Antalyasporlu futbolcuların hızını kesti. Bahadır’ın varlığında tedirgin olan Fernando ve Fredy fazla hücuma çıkamadı, savunmanın önünü toplamak isteyen Bünyamin zaman zaman orta sahaya gelerek yardımcı olmaya çalıştı.

İlk yarı futbol olarak bekleneni vermese de, oynanan futbola göre 1-1’lik skor çok kötü değildi.

Nuri Şahin, ilk yarıda savunmaya yardım etmediği için birkaç kez uyardığı Ndao’yu kenara alarak, ikinci yarıda Ghacha’yı sahaya sürdü.

Maçın ikinci yarısı bambaşka bir hikâyeye dönüştü. Aylar sonra bulduğu forma şansını, yaptığı bariz hata ile kötü kullanan Bahadır, Nuri Şahin ve futbolcuların motivesi ile maça geri döndü. Puan umutları pamuk ipliğine bağılı olan Kasımpaşa ise ikinci yarının hemen başında Naldo’nun attığı golden sonra maçtan tamamen koptu. Haji Wright’ın takipçiliğinin ödülü olarak attığı gol, yaptığı iki asist ile taçlandırdı,

Her maçın hikâyesi farklıdır. Antalyaspor, Kasımpaşa karşısına beklenenden kötü başladı, beklenenden çok daha iyi geri döndü. İlk yarıda vasatı aşamayan takım, ikinci yarıda gerçek kimliğine büründü.

Maçtan önce, “Antalyaspor 14 maçtır yenilmedi, çünkü henüz Kasımpaşa ile oynamadı” diyerek takımını motive etmeye çalışan Sami Uğurlu, farkında olmadan Antalyaspor’u motive etmiş oldu,

Sonuç olarak kâğıt üzerinde çok daha zorlu geçmesi beklenen bir karşılaşma, bambaşka bir hikâye ile sezonun en farklı galibiyetlerinden birine sahne oldu. Yenilmezlik serisini 15 maça çıkararak kendi rekorunu kıran Antalyaspor, her maçı tarihe geçen bir takım haline döndü. Kıracak rekor bırakmayan takım, artık kendi rekorlarını geliştirmekle meşgul. Yani tek rakibi kendisi.

Bize de keşke lig bitmeseydi demek düşüyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok