Antalya
14.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
TARIMDA İŞ BİRLİĞİ
 TARIMDA İŞ BİRLİĞİ

CHP tarafından düzenlenen tarım çalıştaylarının beşincisi Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda bir araya gelen 11 büyükşehir belediyesinin tarımsal hizmetler dairesi başkanları görüş alışverişinde bulundu.

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partili 11 büyükşehir belediyesi’nin katılımıyla gerçekleşen ‘Tarım Çalıştayı’nın 5’incisi Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 11 büyükşehir belediye’nin tarımsal hizmetler dairesi başkanları ve İzmit Belediyesinin ilgili birim yetkilileri katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Seda Özel, tarıma verdikleri destekler ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

TARIMA ÖNEMLİ DESTEK

Özel, “Büyükşehir Belediyesi olarak Muhittin Başkanımızın tarıma verdiği destek ile çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Güneş enerji santrali, tarımsal sulama, arıcılık, tohum, gübre, hayvancılık, fide desteği, dijital tarım uygulamaları gibi birçok alanda üreticimizi ve çiftçimizi destekliyoruz. Tüm ekiplerimiz sahada vatandaşlarımızla yüz yüze iletişim kurarak, saha çalışmalarıyla vatandaşımıza teknik destek veriyor. Bu toplantılarla diğer belediyelerimizle de ortak projeler üretiyor ve geliştiriyoruz. Güzel sonuçlar elde ediyoruz” dedi.

BİRİKİMLER PAYLAŞILIYOR

Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise tarım ve gıdanın son yıllarda dünyanın en önemli konularından biri olduğunu söyledi. 11 Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri ile iyi bir koordinasyon sağladığını aktaran Orhan Sarıbal, “Farklı bölgelerden gelen daire başkanları kendi projelerini ortaya koyuyor.  Arkadaşlarımızın bilgi ve birikimlerini ortaya koyduğu bir çalışma oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyemiz çok güzel bir ev sahipliği gerçekleştiriyor. Belediyelerimizde uyguladığımız projeler büyük tarım politikalarının bir parçasıdır” diye konuştu.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek ise “Hangi belediyemiz hangi projeleri hayata geçirmiş bunları paylaşıyoruz. Bizlerin örnek alabileceği projeler var mı, bunları analiz ediyoruz. Daha sonra kendi şehrimizde bunları teknik ekibimizle analiz ediyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortak projelerde hayata geçiriyoruz. Son olarak ipekböcekçiliği fidan desteği sağladık. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kapalı sulama sistemi gibi önemli projeleri var. Çiftçiye, üreticiye ve hayvancılık alanında güzel destekler sağlanıyor.” dedi.

TARIMA YÖN VERECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Buket Kallem de şunları söyledi : “Bu toplantılar ile Büyükşehir Belediyeleri olarak beraber neler yapabiliyoruz, tarımda daha ileri nasıl çalışmalar yapabiliriz bunları değerlendiriyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak “Toprağını Satma, Ürününü Sat, Kırsalda Üret, Kıyıda Tüket” sloganları bize tarım projelerimizde rehber oluyor. Türkiye tarımına yön verecek iyi projeler sunarak illerimizde uygulayabileceğimizi düşünüyoruz.”

 PROJELERİNİ ANLATTI

Tarım Çalıştayı’na ilçe belediyesi olarak davet edilen İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Dr. Mehmet Çetinkaya ise böyle bir toplantıda olmaktan mutlu olduğunu dile getirerek Antalya Büyükşehir Belediyesi ile karşılıklı proje çalışmalarının olduğunu dile getirdi. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: