Antalya
14.05.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Edanur’u öldüren sanığa müebbet
Edanur’u öldüren  sanığa müebbet

Kafede çalışan sevgilisi Sıla P. (21) ile tartıştığı sırada garsonlardan Edanur Demir'i (17) tabancayla öldüren S.M. D. (22), ‘Çocuğu kasten öldürme’ suçundan indirim uygulamaksızın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

Olay, geçen 8 Ocak gecesi Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı’ndaki bir kafede meydana geldi. Kafede çalışan ve sevgili olduğu iddia edilen Sıla P. ile S.M. D. arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında yanlarına gelen kafe çalışanı Edanur Demir, S.M. D. nin ateşlediği tabancadan çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaralandı. Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan Edanur Demir, kurtarılamadı. Olay sonrası kaçan S.M. D. yakalanıp, tutuklandı.

SİLAH BİRDEN PATLADI

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmaya tutuklu sanık S.M. D. SEGBİS aracılığıyla katıldı. D S.M. D. ye kaçmasında yardım ettiği öne sürülen tutuksuz sanık O.A.K.  ile taraf avukatları ve mağdur yakınları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Tanık A.Ö.T. (15) olayın kafede kız arkadaşını beklediği sırada yaşandığını söyledi. A.Ö.T. "Ben uzaktayken Melih’in elindeki tabancayı yere doğru tuttuğunu gördüm. Edanur, S.’nin kolunu tuttu ve kendi kafasına kadar tabancayı kaldırdı ve silah birden patladı. Benim S. ile aramda hiçbir kimse yoktu. Yaklaşık 10-15 metre mesafe vardı” dedi.

BİLİNÇLİ TAKSİR İDDİASI

Sanığın avukatı Abdullah İlkkahraman ise savunmasında S.M. D.  ile Edanur Demir arasında bir husumetin ve herhangi bir tehdit, hakaret olmadığını söyledi. Olayın kasten gerçekleşmediği aktaran Av. İlkkahraman, "Ortada kasten işlediğine dair şüphe kapsamında dahi bir delil yoktur. Kasten sıkmış olsaydı 2-3’üncüyü sıkardı. Bu nedenle müvekkilin olayı kasten işlenmediği için beraatini, mahkeme aksi halde ise bilinçli taksir ile cezalandırılmasını, yine mahkeme aksi kanaatte ise olası kast durumunu göz önüne alarak hüküm ile birlikte tahliyesini talep ediyoruz” diye konuştu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS

Mahkeme heyeti, S.M. D. yi, ‘Çocuğu kasten öldürme’ suçundan indirim uygulamaksızın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanıklar O.A.K. ve B.B.’ye sanığın kaçmasına yardımcı olmak suçundan 2 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

ADALET YERİNİ BULDU

Duruşma sonrası ailesi, Edanur Demir’in fotoğrafıyla adliye önünde açıklama yaptı. Anne Pakize Çiftçi ağlayarak, "Çok şükür adalet yerini buldu. Suçu günahı neydi, hayattan kopardılar?” dedi. Abla Esra Demir ise "İlahi adaletten hiçbir zaman şüphem yoktu. Bu dünyada da adaletin yerini bulması benim için çok iyi bir şey. En azından daha rahat mezarına gideceğim. Mezarındayken daha rahat konuşacağım” diye konuştu. DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: