Antalya
13.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Dünya Müzikleri Konseri beğenildi
Dünya Müzikleri  Konseri beğenildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Çok Sesli Gençlik Korosu ‘Dünya Müzikleri’ konseri, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 Konsere Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Okan Yavuz, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, çok sayıda öğrenci ve sanatsever katıldı.

MÜZİK EVRENSEL BİR DİL

AkdenizÜniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Ana Bilim DalıYüksek Lisans Öğrencisi Nazlı ÜnlüsoyAybaş yönetimindedüzenlenen konserde dünyanın farklı ülkelerinden koro müziği örnekleri seslendirildi. Müziğin evrensel bir dil olduğuna vurgu yapılan ‘Dünya Müzikleri Konseri’ ile dünyanın farklı kültürel ve müzikal yapıları sanatseverlerle tanıştırıldı. Konserde Türkiye, Sırbistan, Kanada, Macaristan, İspanya Bask bölgesi, Bulgaristan, Estonya, Güney Afrika toplumlarının çok sesli koro eserleri müzikseverlerle buluştu. HABER MERKEZİ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: