Antalya
13.05.2022
A

BOP ve Arap Baharı’nda; ülkelerinde ABD ile işbirliği yapan, ülkelerine ihanet eden herkes ne yazık ki Türkiye’dedir! Mülteci/ sığınmacı tartışmasına bu ana temelde bakmazsak yanılırız…

11 Mayıs 2022 Çarşamba günü A Haber’de “Sebep sonuç” programının konuğu olan “tarihçi-yazar” İlber Ortaylı’nın sığınmacılar/göçmenler/mülteciler/düzenli göç ettirilenler hakkında söylediklerine hiç şaşırmadım!

“Başımızda bir mülteci sorunu var. 'Hepsini atalım' diyenler var. Neyi atıyorsun? Bunların içinde Uygur, Afgan var. Türkmen var, Arap var. Sen çıkıp diyorsun ki hepsini atalım diyor.“Burada Suriyelilerin kaçı nasıl gider? Ne bunları atalım ne bunların hepsini tutalım. Çok mühim sorunlar. Türkiye'de toprak ve mesken satılamaz ecnebi tebaaya. Mesken bunalımı yaratacak bir imkân verilemez. İktisadi bir hareket için bu yapılabilir. Sahillerin korunması gereklidir.“Türkiye'nin mülteciye ihtiyacı var yaşlanıyoruz. Bizi kültürel azınlıklarımız koruyacak..”“Afganlar olmasın diyenler var? Senin bağında bahçende meyveyi kim toplayacak. Hayvanlara kim bakacak?.

Profesör olmasına gerek yok, ortalama bir tarihçi dünyada milli devletlerin nasıl kurulduğunu çok iyi bilir. Hele hele eğer emperyalizm ile işbirlikçi değil ise Türkiye’nin nasıl kurulduğunu ve nasıl millet olduğumuzu bilir!Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına etnik temelde bakmaz.

Hele hele Türkiye’nin mülteciye ihtiyacı var yaşlanıyoruz tespiti yok mu evlere şenlik bir tespit! Üstüne üstlük bizi kültürel azınlıklar koruyacakmış!Ortaylı’nın bilmiyor olması mümkün değil. Türkiye nüfusunun % 40’ı 30 yaş altındadır ve yaşlı nüfusu ise 10 milyon bile değildir.

Hayvanlarımız, olmayan bahçelerimizdeki meyvelerimiz Afganlar olmasa perişan olacakmışız!

Hani yıllarca ABD’ye uşaklık edip kendi milletine ihanet eden Afganlılar var ya hani Taliban bizi biliyor bizi yaşatmaz deyip ABD uçağının tekerleğinde kaçmayı deneyen Afganlılar var ya işte onlar bizi koruyacak!

İşin en acınası tarafı da toplumda uzman olarak bilinen birisi tarafından gerçeklerin çarpıtılarak verilmesidir.

İKTİDARIN YARATTIĞI MUHALEFET ÇALIŞIYOR!

5 Ekim2021’de “İktidar kendi muhalefetini yaratma çabasında” başlıklı yazımızda, iktidarın kendisinden kaçan oyların Millet İttifakı’na gitmemesi için çok çaba gösterdiğini dile getirmiştik.  Şimdi de İktidar yeri geldiğinde bazı konuları oluşturduğu bu muhalefetpartileri üzerinden dillendirmektedir.

9 Mayıs 2022’de Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Fatih Erbakan da Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş olmalı dedi. Olursa ilk turda Yavaş’a vereceklerini olmazsa ikinci turda Erdoğan’a vereceklerini söyledi.

İktidar;  bir yandan oluşturduğu muhalefet ile Millet ittifakı’ndan oy almaya çalışırken bir yandan da Yavaş, İmamoğlu üzerinden özellikle CHP içinde karmaşa yaratmaya çalışıyor. Tuzağa düşmeden sinirlere hâkimolup yola devam edilmelidir.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok