Antalya
10.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Yaralı köpek emin ellerde
Yaralı köpek emin ellerde

Kamyonetin arkasına bağlanarak sürüklenen köpek, Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı. Yaralı köpek sahiplenilmeyi bekliyor.

Antalya’da önceki gün akşam saatlerinde, bir vatandaşın cep telefonuyla çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler, kısa sürede gündem oldu. O tepki çeken paylaşımda kamyonetin arkasına bağlanarak zorla götürülmeye çalışılan, yerlerde sürüklenen köpeğin görüntüleri yer alıyordu. Görüntülerin yayımlanmasının ardından polis sürücüyü bulmak için çalışma başlattı. Sürücü kısa sürede bulunurken köpeğe de, dün sabah saatlerinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce el konuldu. 

TEDAVİYE ALINDI

El konulan köpek, tedavi için Muratpaşa Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Belediyenin hayvan nakil aracıyla alınan köpek, merkezde gerekli tüm kontrol ve muayeneleri yapıldı.

SEVİNÇLE TUR  ATTI

Veteriner Hekim Ayşe Gencer, köpekte mikroçip bulunduğunu ama bugüne kadar yapılan hiçbir işleme rastlamadıklarını anlattı. Gencer, “ Gayet mutlu bir hayvan. Bize geldiği için mi mutlu, bilemiyorum ama artık güvenli ellerde. Kontrol ve muayeneleri tamamlandıktan sonra sahiplendirme aşamasına geçeceğiz” diye konuştu. Merkeze geldiği andan itibaren herkesin sevgiyle yaklaştığı köpek, kısa bir süre bahçede tur attı. HABER MERKEZİ –İHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: