Antalya
10.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Döşemealtı’nda Hıdırellez Şenliği
Döşemealtı’nda  Hıdırellez Şenliği

Döşemealtı Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Hıdırellez Şenlikleri bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu.

Döşemealtı Belediyesi’nin desteğiyle Bademağacı Mahallesi'nde yapılan Hıdırellez Şenlikleri’ne mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Şenliklere, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in yanı sıra, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Kenan Nuhut, Belediye Meclis üyesi ve parti grup sözcüsü Ali Acır, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan ve Yönetim kurulu üyeleri ile Döşemealtı’ndan, Antalya Merkez ve Burdur Bucak’tan çok sayıda vatandaş katıldı.

50 YILLIK GELENEK

Yaklaşık yarım asırdır mahalle sakinlerinin geleneksel olarak kutladığı ancak bir dönem ara verilen şenlikler Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in 2014 yılında göreve gelmesiyle yeniden başlamıştı. Her yıl artan coşkuyla kutlanan Hıdırellez Şenlikleri’nde yerel sanatçılar şarkı ve türküleriyle vatandaşları coşturdu. Piste çıkan Belediye Başkanı Turgay Genç mahalle sakinleriyle birlikte oynamayı ihmal etmedi.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Eski geleneklerin yaşatıldığı şenlikte çocuklar yakar top, halat çekme, ip atlama, uçurtma uçurma gibi etkinliklerin yanı sıra kendileri için bu yıl kurulan oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. Şişme oyun alanları ve zıpzıplarda şenliğin tadını çıkaran çocuklar Belediye Başkanı Turgay Genç’e teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: