Antalya
09.05.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
DEVA PARTİSİ’NDEN ANNELERE KAHVALTI
DEVA PARTİSİ’NDEN ANNELERE KAHVALTI

DEVA Partisi Antalya Kadın Politikaları Başkanlığı, Anneler Günü'nü Konyaaltı'nda bulunan Hayat Park'ta kahvaltı ile kutladı.

 Kadın Çalışmaları Başkanı Nuray Özkul koordinatörlüğünde düzenlenen kahvaltıya İl Başkanı Selda Öner, Konyaaltı İlçe Başkanı Şafak Çelik, Muratpaşa İlçe Başkanı Özlem Arlıer, Kepez İlçe Başkanı Mehmet Siyahkoç, yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAYALIM

Kahvaltı öncesi kısa bir konuşma yapan organizasyon sahibi Nuray Özkul, "Bizlerin birey olmasında en büyük emek sahibi olan annelerimizin ellerinden öpüyorum." dedi. Özkul'un ardından söz alan İl Başkanı Öner ise "Cennet annelerin ayağının altındadır deniyor. Annelere öbür dünyada değil bu dünyada gerekli değeri verin." diye konuştu.

KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE VURGU

Kahvaltının ardından Uzman Psikolog ve eğitmen Züleyha Kurt, annelerin toplumdaki rolü üzerine mini seminer verdi. Annelerin bu rolün dışında, kadın, işçi ve eş olduğunu söyleyen Kurt, "Omuzlarımızdaki yük çok ağır. Toplumda kadın ve erkeğin eşit olması gerekir. Tüm yükün sadece kadına ya da erkeğe yüklendiği toplumlarda huzur ve sağlıklı yaşamdan söz edilemez." diye konuştu. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: