Antalya
09.05.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Kira artışlarına karşı komisyon kurulsun
Kira artışlarına karşı  komisyon kurulsun

Bazı program ve toplantılara katılmak üzere Antalya’ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, partisinin İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Kiralardaki fahiş artışlara değinen Özel, bu konuda TBMM’ye bir araştırma komisyonu kurulmasını teklif edeceklerini belirtti.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Grup Başkan Vekili Özel, bir dizi program için Antalya'ya geldi. Özel, CHP Antalya İl Başkanlığı'nda İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Cavit Arı ve Aydın Özer,  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal  ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

KİRALAR 5-6 KAT ARTTI

Basın toplantısında, Rusya- Ukrayna Savaşı sonrası turizm kentlerinde kiralık ve satılık ev fiyatlarındaki fahiş artışa değinen Özel, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda önerileri olduğunu dile getirdi.  Özel, “Özellikle sahil yörelerinde Rusya ve Ukrayna'dan gelen uzun süren kiralamanın yarattığı konut stokundaki düşüş ve aşırı yönelme 5-6-7 kata varan kira artışlarını gündeme getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunun ev sahipleri ile kiracılar arasında bir gerilim ve tartışma alanına çoktan dönüştüğünü, bunun infial yarattığını gözlemliyoruz. Meclis açıldıktan sonra parti olarak grup önerisiyle TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını teklif edeceğiz" dedi. 

RESMİ PROGRAMINDA YOKTU

Antalya'da dün başlayan 'Uluslararası Yörük Türkmen Festivali'nin açılışına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun gelmemesine de değinen Özel, “Genel başkanımızın resmi bir programı var. Bir de taslak programı vardır. Kendisi de Yörük Festivali'ne katılmak istiyordu ancak genel başkanın programı, resmi programa dönüşülüp duyurulmaksızın, kesinleşmiş olmuyor. Genel başkanımızın Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin pek çok projesine il başkanlığımızın düzenlemiş olduğu pek çok programa etkinliğe, Türkiye'deki pek çok belediye gibi ama Antalya üzerine biraz daha sakınarak eğildiğini hepiniz biliyorsunuz. Bundan sonraki günlerde birlikte olunacak. Zaten genel başkanımızın olmadığı yerde genel başkanımızı il başkanlarımız temsil ediyor. Dün il başkanımız ve milletvekillerimiz katıldı. Bu noktada herhangi bir sorun varmış gibi aramaya gerek yok ama ben sizlere genel başkanımızın genel merkez tarafından paylaşılan resmi programını takip etmenizi öneririm" diye konuştu. DHA

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: