Antalya
06.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
NAZARA GELDİK GÜZEL ATLATTIK
NAZARA GELDİK GÜZEL ATLATTIK

Organizasyon bozuklukları nedeniyle seyircilerin olduğu balkonun yıkıldığı, drift yapan bir aracın alev aldığı ve ödül töreninde platformun çöktüğü Elmalı Tuning Festivali’ne Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’ten ilginç bir değerlendirme geldi. Öztürk,  “Nazara geldik! Kazaları güzel atlattık” dedi.

 

Elmalı Belediyesi’nin öncülüğünde bayramın son günü yapılan 'Tuning Festivali'ndeki organizasyon bozukluğu nedeniyle facianın eşiğinden dönülmüştü. Art arda yaşanan 3 ayrı kazada can kaybı ve ağır bir yaralanma olmaması büyük bir şans olarak nitelendirilmişti.

KAZA FESTİVALİ

Elmalı Toptancı Hali’nde gerçekleştirilen ve araçların drift yaparak yarıştığı festivalde birinci kaza seyircilerin tribün olarak kullandığı dükkân tentelerinin çökmesi ile yaşandı. Onlarca kişinin bulunduğu bölüm ağırlıktan çöktü ve seyirciler yere düşmekten son anda kurtuldu. Bu kazanın şoku atlatılamadan ikinci kazada drift yapan araçta meydana geldi. Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün de içinde bulunduğu araç, drift sırasında aniden alev aldı. Yangın tüpleriyle araç söndürülürken kazada Başkan Öztürk’ün saçının bir bölümü yandı.  Bu kazalara rağmen hiçbir şey olmamış gibi devam ettirilen organizasyonun finali da olaylı oldu. Yarışmalarda dereceye girenlerin ödül töreninin  yapıldığı platform yıkıldı. Üç kazada şans eseri hafif yaralanmalar ile atlatıldı.

İLGİNÇ SAVUNMA

Organizasyon bozuklukları nedeniyle art arda yaşanan olaylardan sonra gözlerin çevrildiği Elmalı Belediyesi’nden ise ilginç bir açıklama geldi. Bu kazalardan birinde saçı yanan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, festivalin gördüğü yoğun ilgiden dolayı nazara geldiklerini söyledi.

SAÇIMIN ARKASI YANDI

'Tuning Festivali'ne yoğun ilgi olduğunu, 81 kentten özel donanımlı otomobillerle ilçeye gelindiğini belirten Öztürk, "Bindiğim araç drift yaparken deposundan yere benzin akıtıyor. Egzozdan çıkan parçacıklar, kıvılcımlarla benzin ateş aldı. O ateş sırasında biz de içindeydik. Çok şükür, kendimizi şoförle birlikte dışarı attık. Ateşler arkadan geldiği için saçımızı yaktık. Alevler saçımın arkasını komple yaktı. Bir arkadaşımızın kaşında ve kafasında yarık oldu, hastaneye gönderdik. Ödül töreninde ödül vermek için kürsüye çıktım, o sırada platform çöktü. " dedi.

GÜZEL ATLATTIK

Yine de festivalin coşku içinde geçtiğini vurgulayan Başkan Öztürk, "Elmalı'da güreşlerimizle çok ünlüydük. Bu araç gösterisinde de muhteşem kalabalıkla birlikte 'Herhalde nazara geldik' diyoruz. Buna da şükür. Güzel oldu, güzel atlattık ama talihsiz olaylar yaşadık. Buna da binlerce kez şükürler olsun" diye konuştu. HABER MERKEZİ-DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: