Antalya
Yayın Tarihi : 05.05.202201:15
Güncelleme Tarihi : 04.05.202219:17
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Muratpaşa Çevre Festivali başlıyor
Muratpaşa Çevre  Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 3. Muratpaşa Çevre Festivali, “İklim ve her şey” sloganıyla 12-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival, Antalya’nın doğa harikası falez bandında bulunan çam ağaçlarıyla kaplı Adalya Vakfı Engelsiz Kafe Yaşam Alanı’nda düzenlenecek.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Muratpaşa Çevre Festivali, “İklim ve Her Şey” temasıyla, Dünya İklim Günü’nü de içine alan 12-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. “İklim ve her şey” ve “Ego insandan eko insana geçiş” sloganlarıyla doğayla uyum içinde bir yaşamın mümkün olduğunu göstermeyi amaçladıklarını kaydeden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bu uyum, çevre sorunlarına dikkat çekmeyi, çevre bilincini oluşturma ve geliştirmeyi kapsıyor.” dedi.

+ 0,5 AKDENİZ’İN GELECEĞİ

Muratpaşa Belediyesi olarak “+ 0,5 Akdeniz’in Geleceği” ana teması altında çevreyi odağına alan bir dizi etkinliği devam ettirdiklerini aktaran Uysal,“Bilimsel senaryolarda dünyada sıcaklığı 2030’a kadar 1,5 derece artacak. Artışın bununla sınırlı kalması için acil harekete geçilmesi gerekiyor. Aksi durumda dünyamızda sıcaklık artışının 2 dereceyi bulacağı ve aradaki sadece + 0,5 derecelik farkın, ülkemizin de içinde bulunduğu Akdeniz havzasını, dünyanın geri kalanından 8 kat olumsuz etkileyeceği belirtiliyor. Ülkemizde bu durumdan en çok etkilenecek kentlerden biri de kuşkusuz Antalya’mız. Çevre Festivalimizin amaçlarından biri de Akdeniz’in Geleceği ve +0,5 alarmına dikkat çekmek.” diye konuştu. Başkan Uysal, bu yıl festivalin yüzünün ise nesli koruma altında bulunan Akdeniz fokunun olacağını söyledi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: